Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı

Çocuklarınız bu şapkayı çok sevecekler. Oğullarımız futbolu çok severler. Onların çok sevecekleri bir şapka yapıyoruz. Futbol topu şeklinde. Modelin daha ayrıntılı yapılışını çok aradım ama bulamadım. Sadece bu fotoğraflar var yapılışı olarak. Bende resimlere bakarak nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştım. Gelecek kış için bu güzel şapkadan çocuklarınız için örebilirsiniz. Bere modellerini onların zevklerine, sevdikleri sporlara , çizgi film karakterlerine göre yapabilirsiniz. Ben kızım için şişle baykuş çocuk beresi yapımı yapmıştım. Aynı şapka modelleri ve yapılışının baykuş atkı modelini de yaptım. Çok severek kullandık. Ketenli bir ip ile örmüştüm. Çocuklarınız için basketbol topu şeklinde paspas açıklamasını yaparak aynı teknikle örüp futbol topuna benzeterek onları çok daha mutlu edebilirsiniz. İşte bu güzel şapkanın tarifi.

Futbol Topu Şapka Nasıl Yapılır?

Şapkayı beğendiğiniz bir beşgen motifle yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bu modelde kullanılan şemayı ve motifleri nasıl ekleyeceğinizi gösteren şemayı vererek işe başlıyoruz.

Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı 2

Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip aynı şekilde 4 kez daha yaprak yapalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. İlk yuvanın içine 3 trabzan, 1 zincir , 3 trabzan yapalım. Bir sonraki yuvaya geçip aynı işlemleri tekrar edelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim örmeye.

Motifin yapılışı bu şekilde . Önce ortaya bir tane motif yapıyoruz. Daha sonra kenarlarına 5 kenarı için 5 motif ekliyoruz. Bir sonraki sırada ise aralara 5 motif  yapıyoruz. Şemadaki gibi yarım ve tam motifleri yapıp 4 sırada şapkayı bitiriyoruz. Renk düzenini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Çok güzel bir şapka oluyor. Çocuklarınız çok sevecekler.

Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı 3

Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı 4

Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı 1

Kaynak : http://kniti.ru/2011/09/shapochka-dlya-malchika-vyazanyj-futbol/

http://knitted-style.blogspot.com.tr/2013/07/pinetki-i-kepka-dla-malchika.html

Benzer İçerikler
One thought on “Futbol Topu Şeklinde Şapka Yapılışı”
  1. zehra Yoldaş dedi ki:

    güzel emeklerinize tesekkurrler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler