Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı

Tavşan kulaklı yeni doğan bebek beresi yapımı hazırladık. Daha büyük bebekler içinde örebilirsiniz. Ölçüleri resimle hazırladık. İnç olarak verilmiş. Cm çevirerek istediğiniz büyüklükte örebilirsiniz. Kız ve erkek bebekler için keyifle öreceğiniz örgü şapka modellerinden. Tığ işi biliyor ve amigurumi biliyorsanız keyifle örebilirsiniz istediğiniz renklerde. Yeni doğmuş bebek örgü modelleri, bebek kıyafetleri, elbiseler, pantolonlar, şapkalar, eldivenler, patikler hepsi çok güzel oluyor. Örgüler en çok yeni doğan bebeklere yakışıyor. Yeni doğan örgü kulaklı şapka modeli yapılışı yeni doğan bebek fotoğrafçılığında da çok kullanılıyor. Yeni doğan örgü bebek kostümleri ve giysileri yine fotoğrafçılıkta çok tercih ediliyor. Çok seviliyor. Sizde torunlarınıza, yeğenlerinize, çocuklarınıza örebilirsiniz. Pamuklu ipler, antibakteriyel ipler, bebeklerin nazik tenine zarar vermeyecek, kaşındırmayacak, kızartmayacak ipler seçebilirsiniz. Yeni doğan bebek beresi yapımı için aşamalara geçelim. Ve birlikte örmeye başlayalım.

Kolay Bebek Bere Yapımı Anlatımlı

Yeni doğan bebeklerden büyük çocuklara kadar ölçüsü verilmiş güzel bir şapka. Yeni doğan bebek beresi yapımı ölçüleri ayarlayarak daha büyük çocuklara da yapılabilir. Fotoğrafçılıkta kullanılacağı gibi günlük kullanım içinde tercih edilebilir. Şapka için alize lanagold klasik tercih edilmiş. Tığ olarak ise lastik kısmı için 3,5 diğer kısımlar için ise 4 mm ile örülmüş. 22 zincir 10 cm denk geliyormuş. Ölçülerinizi buna göre belirleyebilirsiniz.

Yeni doğan bebek beresi yapımına bebeğin veya örmek istediğimiz yaşın baş çevresini ölçerek işe başlıyoruz.

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı 3

Ölçülen çevreyi 4 e bölelim. Çıkan sonuç kulak genişliği olmalıdır. 2 yaşındaki bir çocuk baş çevresi 48 cm geldiğinde 4 e böldüğümüzde 12 çıkacaktır. 0 – 3 aylık bebek için baş çevresi 36 cm. 4 e böldüğümüzde 9 u kulak genişliği olarak alacağız. Kulaklarla örmeye başlayacağız. Ve genişlik 9 cm olana kadar öreceğiz.

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı 2

Kulaklar için sihirli halka içine 6 tekli traban yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 tekli trabzan yapıyoruz. 1 tur 12 olarak örüyoruz. Diğer turda 1 ör 1 artır ile 18 tekli trabzan olarak örüyoruz. 2 tur 18 tekli trabzan olarak örüyoruz. Eğer yeterli ölçüye ulaştıysak bırakıyoruz. Ulaşmadıysak daha büyük bebekler için öreceksek 2 ör 1 artır 24 tekli trabzan ile devam ediyoruz. 2 tur örüyoruz. 3 ör 1 artır ile örüyoruz bu kez. 3 tur hiç artırma yapmadan örüyoruz. Bu şekilde kulakları örüyoruz. Bu ölçüler 0 – 3 aylık bebekler için uygun. Daha büyük örmek istiyorsanız aynı şekilde artırma yaparak ilerlemeniz gerekiyor.

2. kulağı ördüğümüzde ipi koparmıyor 2 zincir çekiyor ve birleştiriyoruz. Kulakların etrafını örerek şapkayı tamamlıyoruz. Lastik kısmında tığı küçültüp örüyoruz.

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı

Yeni Doğan Bebek Beresi Yapımı 1

Şapka çok sevimli, çok güzel oldu. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Yukarıda sizlere ayrıntılı bir şekilde anlattım. Yine kaynak kısmından detaylara ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni doğan bebek beresi yapımının videosunu izleyelim.

Kaynak : http://crochetbymery.com/2019/11/crochet-baby-hat-free-pattern-with-ears.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler