Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Pıtırcık Örneği Şapka Yapılışı

Çok beğeneciğinizi düşündüğümüz bir örnek daha. Belki bu güzel modelin yapılışını daha önce farklı yerlerde görmüş olabilirsiniz. Ama şapka modelleri üzerinde nasıl durduğunu daha önce gördünüz mü. Belki aranızda farklı örgü modellerinde yapmış , kullanmış olanlar vardır. Kolay bir model. Hırka, kazak, yelek modellerinde de çok şık duracaktır. Daha önce benzer bir modelin paylaşımında bulunmuştuk. Şiş örgü popcorn örgü modeli . Ondanda şapka modelleri, boyunluk modelleri yapabilirsiniz.

İlmek sayısı vermiyoruz. Öreceğiniz bedene göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz. Çocuklarınız pıtırcık örgü modeli yapımı şapkalarını çok sevecekler.

Pıtırcık Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şişe ilmekleri attıktan sonra 1 sıra düz örgü örelim. Daha sonra 1 sıra da ters örgü örelim. 3. sırayıda düz olarak örelim. Şimdi modeli yapma zamanı. 4. tura geldiğimizde ilk ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa geçirelim. 2. ilmeğe şişi ters örecekmiş gibi geçirelim. Şiş içinde iken 10 kez iki şişin etrafına ipi dolayalım. Daha sonra örelim. Doladığımız ipleri videodaki gibi uzatalım. Yani gevşetelim. Uçta olan ipi gerdirerek sıkıştıralım. 1 ilmek düz örelim. 2 ilmek ters örüp aynı şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Yapılışı aşağıda videodadır.

Pıtırcık Örgü Modeli Yapılışı Video

Şimdi şapkanın kuyruklarının, püsküllerinin nasıl yapıldığını görelim.

Ve sonunda şapka bitti. Süper görünüyor.

Videolu, Pıtırcık Örneği Şapka Yapılışı

Örgü kazak yapmak isterseniz de aşağıdaki gibi görünecektir. Pıtırcıkların birbiri arasına gelmesine dikkat edin.

Videolu, Pıtırcık Örneği Şapka Yapılışı 1

Kaynak :
http://www.liveinternet.ru/users/ltava/post342341821/

http://knittingunlimited.blogspot.com.tr/2014/09/spring-knitting-stitch.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler