Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır?

Bu modeli daha çok bebek battaniyesi modelinde görmüştüm. Şapka modelleri olarak düşünmemiştim. Şapka olarak da çok şık durmuş. Sizlerde beğendiğiniz örgü modellerini şapka, atkı ve diğer modellerde kullanabilirsiniz. Kalpli kısımları evde kalan ipleriniz varsa bu iplerle renk renk örebilirsiniz. Modelin yapılışı oldukça basit. Sizlere direk olarak kalbin yapılışından bahsedeceğiz. Alt kısmın başlangıcını daha önce düğmeli boyunluk modeli yapımında göstermiştik. Yazımızı okuyarak tığ işi lastik yapımına oradan ulaşabilirsiniz.

Kalp Şapka Yapılışı

Daha önce lastik kısmının yapımını gösterdiğimiz için bugün direk olarak kalp yapımından bahsedeceğiz. Şapkayı istenilen ölçülerde lastik kısmını yaptıktan sonra kalp için farklı renkte bir iplikle  aynı yere 4 trabzan yapıyorsunuz. Hiç zincir çekmeden 6. sıra üzerine atlayıp tekrar aynı yere 4 trabzan daha yapıyorsunuz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyorsunuz.

Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 3

Ana rengimize geçiyoruz. Az önce yaptığımız 4 trabzan ortasına 1 zincir çekip  sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz iki 4 trabzanın orta kısmına aynı yere 2 tekli trabzan yaparak batıyoruz. Bir sonraki turda aynı renk iplikle tüm turu trabzan yaparak devam ediyoruz.

Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 4

Model resimlerle daha iyi anlaşılacaktır. Ve sonra tekrar farklı renk iplikle kalbi yapmaya başlıyoruz. Son 3 – 4 turu sadece trabzan yaparak tamamlıyoruz. Ve bu aşamada eksiltme yapıyoruz. Son kalan ilmekleri ipe iğne ile toplayıp büzüyoruz. Ponpon takıp şapkayı bitiriyoruz. Ve ortaya şahane bir şey çıkıyor.

   Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 5

Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 2

Kalp Şapka Nasıl Yapılır?

Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 1

Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 6

Birde bebek battaniyesi modeli olarak nasıl durduğuna bakalım.

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 1

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 2

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 3

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 4

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır? 5

Tığ İşi Kalp Battaniye Yapılışı Video

Bu modelde arada 2 zincir çekilerek yapılmış. İki modelde olduğu gibi yapabilirsiniz. Çok şık bir örgü modeli. Zincirli kısmın önce şemasını görelim. Sonra videosunu izleyelim.

Videolu, Kalp Şapka Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://www.whistleandivy.com/2016/01/puppy-love-heart-slouchy.html

http://www.ravelry.com/patterns/library/i-love-scraps-afghan

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler