Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eeyore Örgü Bere Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Daha önce Eeyore keçe süsleme yapmıştık. Şimdide örgü bere modeli yapalım dedik. Tığ işi örgü bere modeli anlatımlı. Wınnie The Pooh kahramanlarından Eeyoreni şapkasını öreceğiz. Berenin çevresi 52 cm. Siz sayıları öreceğiniz kişinin ölçülerine göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Pamuklu beyaz, açık mavi, koyu mavi ve siyah ipliğe ihtiyacımız olacak. Tığmızın ölçüsü 6 mm.

Eeyore Örgü Bere Nasıl Örülür ?

Şapka kısmına koyu mavi ile başlıyoruz.

1 : Sihirli halka içine 8 tekli trabzan yapıyoruz.

2: her ilmeğe 2 tekli trabzan = 16

3: 1 tekli trabzan , 1 attır = 24

4: 2 tekli trabzan 1 arttır =32

5: 3 tekli trabzan 1 arttır =40

6: 4 tekli trabzan 1 arttır = 48

7: 5tekli trabzan 1 arttır= 56

8: 6 tekli trabzan 1 arttır  = 60x

9-17 : 60 tekli trabzan

Kulak için : Kulak hizasını belirleyip 10 tekli trabzan ile başlayıp 2 tekli trabzan kalana kadar eksilterek örmeye devam ediyoruz.

Eeyorenin kulakları için :

3 zincir çekelim. 2 . zincirin içine 2 tekli trabzan, yanındaki ilmeğe 2 tekli trabzan yapalım. Bir sonraki turda kenar kısımlarına ikişer tekli trabzan yapalım. Toplamda 8 tekli trabzan olacak şekilde arttıralım. Daha sonra 12 sıra arttırma yapmadan 8 trabzan şeklinde örelim. Daha sonra kenar kısımlarından ikişer eksiltme yaparak 2 tekli trabzan kalana kadar eksiltelim. Etrafına bir sıra sık iğne dolanalım. Aynı şekilde açık mavi ile de örüp birbirine sık iğne ile birleştirelim.

Eeyore Örgü Bere Yapılışı 2

Eeyorenin ağzı için :

Açık mavi ile 20 zincir çekelim. 2. turda her bir ilmek üzerine 1 tekli trabzan yapalım. Kenar kısımlarından 2 şer azaltarak 18 tekli trabzan örelim. 10 tekli trabzan kalana kadar aynı şekilde eksiltme yaparak örmeye devam edelim. Bu turda ise kenardan 2 eksiltme yapalım, 2 sıra örüp tekrar eksiltme yapalım. 2 ör bir eksilt şeklinde sıra sonuna kadar örelim. 6 tekli trabzan kalacak. Etrafına bir sıra sık iğne örelim. Ve şapkanın ön kısmına dikelim. Siyah iplikle burun deliklerini ve çizgilerini işleyelim.

Eeyore Örgü Bere Yapılışı 4

Gözler için beyaz iplikle sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Diğer turda 1 ilmek kaydırma, 3 ör, 2 ilmek kaydırma, 3 ör, 1 ilmek kaydırma (10). Bu turda 3 ör, 1 ilmek içinden 2 ilmek kaydırma, 3 ör, 1 ilmek kayrdırma. (16)

Eeyore Örgü Bere Yapılışı 3

Şapkanın yelelerini de ekleyince neredeyse bitti. Mutlu günler dilerim.

Eeyore Örgü Bere Yapılışı 1

Eeyore Örgü Bere Yapılışı

Eeyore Örgü Bere Yapılışı 5

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler