Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Şapkası Anlatımlı

Aşırı kolay bir şapka tarifi var sırada. Örgü bebek şapkası anlatımlı model. Haraşo örgü modeli biliyorsanız rahatlıkla kolay bebek şapka örgü modelini örebilirsiniz. İlk defa eline şiş alacak arkadaşlarımız da şapkayı çok rahat bir şekilde örebilirler. Örgü bebek şapkası anlatımlı model için şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü ters örgü nasıl örülür, pirinç örgü nasıl örülür gibi kolay örnekleri videolu olarak hazırladık. Şapka yapımında kullanabilirsiniz. Örgü şapka ve boyunluk yapılışında figürlü modelleri beğeniyorsanız sizlere birkaç modelden bahsedelim. Erkek ve kız bebekleriniz için örebilirsiniz. Ninja kaplumbağa şapka modeli yapılışı kolay tığla örülen modellerden. Prenses bere modeli yapımı yine tığla ördüğümüz güzel modellerden. Daha fazla model anlatımı için örgü bere modelleri başlığını inceleyebilir detaylı anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Örgü bebek şapkası anlatımlı modelin hemen detaylarına geçmek istiyorum. Hazırsanız başlıyoruz.

Kolay Bebek Şapka Nasıl Örülür?

Örgü bebek şapkası anlatımlı modeli örmek oldukça kolay. 3 ay, 6 ay, 12 aylık bebekler için ölçüleri vereceğiz. Sizde bu ölçülere göre beğendiğiniz örgü modelleri ile bebek şapka modellerini keyifle öreceksiniz. Şapka ile uyumlu örgü panço modelleri, örgü hırka modelleri de örebilirsiniz. Çok şık olacaktır.

Şapka için haraşo örgü modeli ile dikdörtgen bir parça örüyoruz. Haraşo örgü hep önden ve arkadan düz örülerek yapılıyor. Kolay bir model. Parçayı ördükten sonra dikip birleştiriyor, tepeden büzüyoruz şapkayı tamamlıyoruz. Şimdi aşağıda paylaşacağımız şemada kırmızı 3 aylık bebek ölçüsü, mavi 6 aylık bebek ölçüsü, yeşil ise 12 aylık bebek ölçüsü. İlmek sayılarınızı bu cm hesaplarına göre yapabilirsiniz. Kullanacağınız ipe göre ilmek sayıları değişecektir. Modelde 44, 49, 52 ilmek atılmış. Sonra şemada verilen cm ölçüsünde örülmüşmüş.

Örgü Bebek Şapkası Anlatımlı 1

Şapkayı yanlardan dikiyoruz. Tepe kısmındaki ilmekleri büzüyoruz. İplerle aşağıdaki gibi saç örgüsü yapıyoruz. Şapkanın üzerine tepesine bağlıyoruz.

Örgü Bebek Şapkası Anlatımlı

Şapkayı tamamlıyoruz. Ve ortaya çok güzel bir görüntü çıkıyor.

Örgü Bebek Şapkası Anlatımlı 2

Örgü bebek şapkası anlatımlı modelde kullanabileceğimiz kolay şiş örgü örneklerini paylaşalım.

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-bonnet-bebes-restos-du-coeur-2083347

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler