Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bere Modelleri

Havalar günden güne iyice soğuyor. Atkı, el örgüsü şapka modelleri kaldırıldığı dolaplardan yavaş yavaş çıkıyor. Daha önce ördüğümüz bebek örgü şapka modelleri küçük gelenler, yeniden örmek isteyenler sizler için  tığ işi bere modellerinden oluşan bir galeri oluşturduk. Daha önce de sizlere örgü bere modelleri galerisi oluşturmuştuk. Ören arkadaşlara farklı, çeşitli örnek oluşturacak bir çok örgü modelleri vardı.  Yine sizlere fikir verecek birbirinden güzel tığ işi el örgüsü bere modeli paylaştık.

Aslında hepsi aynı mantıkla örülüyor. İster sık iğne, ister trabzan, ister popcorn. Hangi modelde örmek istediğinize karar verdikten sonra ortadan sihirli halka ile yada 2 zincir çekerek başlanıyor. Eğer 2 zincir çekerek başlamış isek 2. zincirin içine batarak örmeye devam ediliyor. Daha sonra arttırmalar yapılıyor. Sıra ile bir ör bir arttır. İki ör bir arttır şeklinde devam ederek arttırılıyor. İstediğiniz büyüklüğe gelene kadar artırmalar devam ediyor. Arttırma işlemi bittikten sonra aynı sayıda örülüp istenilen uzunluğa getiriliyor. Bebek örgüsü bere modelleri örgüsü bittikten sonra süslemelere geçiliyor. Papatyalar, güller , yapraklar, kelebekler örüp çeşitli renklerde süsleyebilirsiniz. Kırmızı renkte örüp bir uğur böceği bere yapabilirsiniz. Beyaz örüp hello kitty şapka örebilirsiniz. Bir cupkek, kardan adam, palyaço balığı şapka örebilirsiniz. Çeşit çoğaltılabilir.

2015 bere modelleri olarak galerimizde bu saydığımız örneklere çok uygun tığ işi şapkalar bulabilirsiniz. İçlerinden bir tanesini de ben ördüm. Beyaz renkli mor sarı çiçekli. Tasarımı bana ait. Alize diva ile ördüm. Kızım mevsimlik olarak giydi. Çok güzel oldu. Sizde aynı şekilde kendi tasarım berelerinizi örebilirsiniz. Galerimizde 100 den fazla tığ işi bere modeli var. Buyurun galerimize.

 

 

 

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler