Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Koala Örgü Bere Tarifi

Bu güzel sevimli örgü bere örmek tahmin ettiğinizden çok kolay! Nasıl mı hadi gelin birlikte nasıl yapıldığına her bir adımında resimleri ile anlatımına bakalım. Bakalım ki nasıl da kolay bir yoldan bu sevimli bereyi elde edeceğimizi görelim. Çocuklarınız oldukça sevinecektir bu bereyi görünce. Koala kadar mutlu bir görünüme kavuşacaklardır. Eğer dilerseniz daha önce paylaştığımız örgü baykuş bere modelini de inceleyebilirsiniz. Bu modelde çocukların seveceği tarzdan. Hatta yapım videosu da mevcut. Videoyu inceleyerek koala bere yapımını da kolayca halledebilirsiniz.

Bebekler İçin Örgü Bere Koala

Orta kalınlıkta bu modelde göründüğü gibi gri renkte bir yün ip ve 5 numara şiş edindiğimiz takdirde artık bu sevimli bereyi yapmaya hazırız demektir. 35 ilmek atarak işe başlıyoruz. 4 sıra haroşa örüyoruz. 4 sıra bittikten sonra düz örgü ile devam ediyoruz. Örgü parçamızın uzunluğu 40 cm oluncaya kadar örmeye devam edeceğiz. Yeterli uzunluğa geldikten sonra ilk başta yaptığımız gibi 4 sıra horoşa ördükten sonra örgümüzü bitirmek için örgüyü kapatıyoruz. Toplam 45 cm uzunluğunda bir örgü parça elde etmiş olduk.

Koala Örgü Bere Tarifi 1

Bu parçayı ikiye katlıyoruz. Aynı renk yün ipimiz ile iki kenarından da güzel ve intizam ile dikiyoruz. Sıra geldi koalanın yüzünü yapmaya. Bunun için iki farklı renkte ip kullanacağız siyah ve beyaz renk yün ipimiz ile ve bir iğne yardımı ile kolanın yüzünü yapmak çok kolay!

İğneye takmış olduğumuz beyaz renkteki yün ipimizi, düz örgü V şeklimizin dibinden batarak çıkıyor ve sonra V örgü motifinin üstünden geçiriyoruz. Sonra yine dibe batıp yandaki V şeklinin dibinden geçiriyoruz. Böylelikle motifimiz sanki örerken biz onu işlemişiz gibi duruyor. Bu şekilde yan yana 3 adet V şekli yapıyoruz.

Koala Örgü Bere Tarifi 2

Yanına yapmaya devam edeceğiz fakat her sırada 1 adet yukarı çıkarak devam edeceğiz. Üst sıraya çıkabilmek için V şeklinin dibine batıp çıktıktan sonra üst kısmından yatay şekilde ipimizi geçiriyoruz. Bu şekilde her bir V’nin içini dolduruyoruz.

Koala Örgü Bere Tarifi 3

Şimdi sıra geldi burun kısmına bunun için siyah ipimizi kullanacağız. Siyah yün ip ile iki yanda birer sıra beyaz bırakarak V şeklinin içlerini dolduruyoruz. 6 sıra gidiyoruz ve burada da sağdan ve soldan 1 sıra bırakarak siyah ile 3 sıra daha yukarı devam ediyoruz. Koalanın burnu oluştu bile!

Koala Örgü Bere Tarifi 4

Artık sıra göz çevrelerini oluşturmaya geldi. Bunun için yine beyaz renk yün ipimiz ile burnun hizasından beyaz renk yün ip ile 3 sıra V yapıyoruz. Yukarı doğru, yana iki tane üst üste V yapıyoruz. Altta da üstte olduğu gibi aynısını yapıyor ve sağ gözü de aynı şekilde yaparak göz çevrelerini muntazaman elde etmiş oluyoruz.

Koala Örgü Bere Tarifi 5

Göz çevrelerinin yapımı bittiğine göre. Artık göz bebeklerini siyah renk yün ipimiz ile yapabiliriz. Bunun için göz bebekleri içini siyah renk ile dolduruyoruz. Koalanın sevimli yüzü belirdi.

Koala Örgü Bere Tarifi 6

Sıra geldi koalanını kulaklarına onun içinde önceden hazırladığınız ponponları kulak için belirlediğiniz yerlere takabilirsiniz. Artık sevimli beremiz sizin için kullanıma hazır!

Koala Örgü Bere Tarifi 7

 

Koala Örgü Bere Tarifi

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler