Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bahar Dalı Kare Lif Modeli Yapılışı

Yeni lif modelleri, tığla yapılan anlatımlı lif modellerinden çok güzel şahane bir örnek hazırladık. Bahar dalı kare lif modeli yapılışı. Detaylı anlatımı ile. Lif modellerinin en güzel örneklerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Çilek lif modelleri ve yapılışı, ele geçmeli lif modelleri, kolay lif modelleri açıklamalı birçok örnek var. Beğendiğiniz modelleri ister günlük olarak isterseniz de çeyizlik lif modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Bahar dalı kare lif modeli yapılışı yeni bir örnek. Takım olarak yapabileceğiniz modeller arasında. Kolay uzun lif modelleri anlatımlı olarak da örebilirsiniz.

Bahar Dalı Kare Lif Nasıl Örülür?

Bahar dalı kare lif modeli yapılışı örneği yuvarlak lif modellerine, uzun lif modellerine, kese lif modellerine de uyarlayarak çeyizlik takım lif modelleri yapabilirsiniz. Yeni model lif için 4 adet farklı renkte lif ipine ihtiyacımız olacak. 2 numara ve 7 numara tığ kullanacağız. İnci, dikiş iğnesi, makas diğer malzemelerimiz olacak.

Bahar Dalı Kare Lif Modeli Yapılışı 2

 Lifimize 21 fıstık olarak başlayıp 21 sıra olarak yıldız örgü tekniği ile kare bir taban örüyoruz. Hazırladığımız tabanın kenarlarına fırfır çalışması için zincir yuvaları hazırlıyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra düz olan kenardan değil köşeden başlayarak yeşil ipimizle yukarıya doğru zincir yuvaları yapıyoruz. Dönüş yaparken zincir yuvalarının içine sık iğne yapıyoruz. Kenarlarda yapraklar ve dallar oluşturuyoruz. Kenarlardaki dalları yaparken tomurcuk için zemin hazırlıyoruz. Bu şekilde doğaçlama olarak yeşil ipimizle şekillendiriyoruz. Oluşturduğumuz dalların ucuna puf çiçek yapıyoruz ve ortasına inci dikerek sabitliyoruz. Tomurcuk için yuvaların içine iki dolgulu 5 fıstık yapıp kapatarak tomurcukları oluşturuyoruz. En son olarak kenarlarda oluşturduğumuz zincir yuvalarının içine fırfır çalışması yapıp modeli tamamlıyoruz.

Bahar Dalı Kare Lif Modeli Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler