Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Lifi Yapımı

Lif modellerinden sevilen bir karakterin yapılışını hazırladık. Sünger Bob çizgi filminden yıldız patrick lif yapılışı. Bebek lifi yapımı olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarınıza özel olarak örebilirsiniz.  Çocuklarımız için farklı lif örneklerimiz de var. Mesela balık lif modelleri çok güzel bir örnek. Resimli aşamalı lif yapılışını da çocuklarınızın sevdiği renklerde örebilirsiniz. Kaplumbağa banyo lifi yapılışı da çok sevimli bir örnek. Bebek lifi yapımı olarak yumuşak iplerle örerek kullanabilirsiniz. Sakallı ipler biraz sert olabilir. Yumuşak iplerle bebekler için anlatımlı lif modellerini örmek daha doğru olacaktır.

Yıldız Partrick Lif Nasıl Örülür?

Bebek lifi yapımı için 5 renk lif ipi kullanıyoruz. Yavruağzı, yeşil, beyaz, mor, siyah iplikler kullanıyoruz. 2 mm tığ ile öreceğiz. Ve iğne, makas kullanacağız.

Bebek Lifi Yapımı

Çizgi film karakteri olan yıldız patrick kese lif olarak hazırlanmıştır. Yapılışı kolay ve zevkli olan lifimizin bel kısmından 12 fıstıkla başlıyoruz. İlk ve 2. sırada eksiltme işlemi yapıyoruz. 3. sırada aynı fıstık sayısıyla ördükten sonra 3 sıra basta ve sonda artırma işlemi yapıyoruz. Bu şekilde lifimize devam ederek artırma işlemi bittikten sonra 15 fıstık olana kadar eksiltip bir sonraki sırada iki kenarda 4 fıstık içeriden başlayarak örüyoruz. Ve tek fıstık kalana kadarda eksiltme işlemi yapıyoruz. Ördüğümüz parçanın başlangıç kısmından yine 12 fıstık yeşil ipimizle örüyoruz ikinci sırada mor ipimizi de ekleyerek iki rengi bir arada kullanarak örüyoruz ve şort kısmını oluşturuyoruz. Gözlerde 2 sıra ikili trabzan ve iç siyah kısmında 12 tane yarım trabzan olarak örüyoruz. Gözdeki parçaları birbirine diktikten sonra tek parça üzerine dikerek sabitliyoruz. Kaş ve ağız işlemesini ve göbek işlemesini yaptıktan sonra bel kısmındaki dikiş detayını iki parçada da yapıyoruz. İki parçayı kenarlardan tekli fıstıkla birleştiriyoruz. Kese lif olduğu için alt kısımda tek parça üzerinde ayrı kenar fıstıkları yapıyoruz ve şort kısmındaki bağcık uçlarına ponpon yapıp sabitleyerek lifimizi bitiriyoruz.

Bebek Lifi Yapımı 1

Bebek Lifi Yapımı 2

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler