Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elazığ İşi İki Şiş Lif Modeli Yapılışı

Şiş örgü lif modellerinden bahsedeceğiz bugün. İki şişle lif modelleri. Elazığ yöresine ait muhteşem bir model. İki şiş örgü örneklerinden beğendiğimiz modelleri sadece kazak, hırka, yelek, bebek örgüleri gibi modellerde değil lif örneklerinde de kullanabiliriz. Elazığ işi lif modelleri yapılışı lif modellerinde kullanacağımız gibi bebek battaniyesinde de kullanacağımız bir örnek. Kenarı dilimli liflerden. Ağırlıklı olarak tığ işi lif modellerinden bahsediyoruz. Lakin şişle de ördüğümüz çok güzel liflerimiz var. Mesela şişle lif modelleri anlatımlı örnek baklava dilimli ajurlu örgü modelleriyle yapılmış bir model. Örgü yelek modellerinde veya bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Şişle uzun lif yapımında kullandığımız örnek ise pirinç örgü modeli. Çıtı pıtı duran çok hoş bir örnek. Bebek örgülerinde de çok kullanıyoruz. Kolay ve çok şık duran örneklerden. Bebek battaniyesi veya lif yapımında kullanacağımız Elazığ işi iki şiş lif modeli yapılışını öğrenelim.

İki Şişle Lif Nasıl Örülür?

Beyaz renkle veya kırmızılarla, yeşillerle, sarılarla… Kısacası her renkle öreceğimiz güzel bir lif anlatımı hazırladık. Şişimizi bu kez tığla değil şişle örüyoruz. Elazığ işi iki şiş lif modeli yapılışı çok beğeneceğimiz gösterişli örneklerden. Çeyizlik lif modelleri olarak da çekinmeden örebilirsiniz.

Elazığ İşi İki Şiş Lif Modeli Yapılışı

Modelin tamamını örmek isteyenler buyurun videoya. Hadi birlikte iki şişle Elazığ işi iki şiş lif modeli yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler