Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yaprak Lif Modeli ve Yapılışı

Bu güzel modeli birçok örgüde kullanıyoruz. Bebek battaniyesi modellerinde, atkı modellerinde, şapka modellerinde. Daha çok lif modellerinde görmüş olabilirsiniz. Yelek modellerinde de kullanılıyor. Çeyizlik lif modelleri arasına ekleyebilirsiniz bu güzel modeli. Lahana lif modeli yapımını da çeyizlerinize ekleyebilirsiniz. Yaprak lif modelinin yapılışı da oldukça kolay. Daha önceki lif örneklerinizden kalan evde kalan iplerinizin renklerini kullanarak her sırada güzel bir model ortaya çıkartabilirsiniz. Bende de bu modelden birtane vardı.

Yaprak Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli yaparken öncelikle istediğiniz uzunlukta zincir çekiyorsunuz. Daha sonra zincirin üzerine 2 veya 3 zincir çekerek kafesler yapıyorsunuz. 3 zincir çekerek dönüyorsunuz. 4 trabzan yapıyoruz. Ve 1 zincir çekip 1 yuva daha yapıyoruz. Sıra sonuna kadar 9 trabzan 1 yuva şeklinde tamamlıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. 2 trabzan daha yapıyoruz. 1 zincir çekerek 1 yuva yapıyoruz. 1 trabzan 1 zincir 1 yuva yapıyoruz. ( yuvaları yaparken 1 trabzan atlamayı unutmuyoruz.) Sıra sonuna kadar 5 trabzan, 1 yuva, 1 trabzan, 1 yuva, 1 trabzan, 1 yuva , 5 trabzan şeklinde örüyoruz.

4 zincir çekip dönüyoruz. Bu turu 1 trabzan, 1 yuva  şeklinde tamamlıyoruz. İpliğimizin rengini değiştirip yaprakları yapmaya başlıyoruz.

Biraz karışık gelmiş olabilir. Bu kısımda sizle şemayı vermek istiyorum. Daha kolay ve anlaşılır olacaktır.

Videolu,Yaprak Modeli Lif Yapılışı 2

Videolu,Yaprak Modeli Lif Yapılışı 3

Şimdi üst kısımda şemada gördüğünüz gibi yuvalara 3 lü ilmek uzatmaları yapıyoruz ve hepsini bir örüyoruz. Lif modeli bitene kadar şemadaki gibi örüyoruz. Karışık gelmesin. Oldukça kolay bir model.

Videolu,Yaprak Modeli Lif Yapılışı 4

Videolu,Yaprak Modeli Lif Yapılışı 1

Buda benim lif modelim.

Videolu,Yaprak Modeli Lif Yapılışı

Şimdi videoya geçelim.

Yaprak Lif Modeli Yapılışı Viedo

Kaynak : http://klubok.kg7.ru/2/79/5663

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler