Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Çiçeği Lif Tarifi

Lif modellerinden sizlere çok güzel bir örnek daha. Çok beğeneceksiniz. Ben bayıldım. Örgü lif modelleri anlatımlı örnekleri günlük kullanımlarınız için çeyizleriniz için örebilirsiniz. Zikzak örgü lif yapılışı da çok güzel bir örnek. Battaniye modelleri olarak da örebilirsiniz. Hadi hep birlikte yıldız çiçeği lif tarifini inceleyelim.

Lif Modelleri Yapılışı

Lif severlere özel yeni bir tasarım olan çiçekli lif modelinin yapımını paylaşacağım. Model oldukça şık görünüyor ve ebadı da oldukça güzel. Hem kullanışlı olsun hemde görselliği güzel olsun diyorsanız bu lif tamda size göre. Değişik renkler ile de çok hoş duracağını düşünüyorum. Mesela sarı mavi pembe ile de deneyebilirsiniz bu modeli

Yapımı için gerekli malzemeler

* Lif ipi ( 3 renk )

* 7 numara tığ ( siz elinize uygun mil ile de örebilirsiniz )

Evdeki yarım ipleri değerlendirmek için de güzel bir model olur. Yapım tekniği ise oldukça basit. 3 lü fıstık yani lifte yaygın olarak kullanılan yıldız tekniği ile örülmüş. Arttırma ve eksiltmeleri yaparak örülüyor. İlk aşamada 6 zincir ile halka oluşturuyoruz. Ve oluşturduğumuz halkanın içine 6 adet fıstık yaparak aralara 2 zincir çekiyoruz. Her sırada arttırma yaparak her dilimde 5 fıstık olana kadar örüyoruz. Ve tepede 2 li kalana kadar eksiltiyoruz. Devamında yeşil yeri yani çiçeklerin yapraklarını yapıyoruz. Bu şekilde zemini bitirdikten sonra sıra puf çiçeklere geliyor. Çiçeği yaparken aynı zaman da yapraklara ekleme yapıyoruz. Puf çiçek için 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz ve halkanın için aralar 1 zincir ile 12 trabzan yapıyoruz. 6 zincir ile ipi yükseltip 2 kutuyu da fıstık dolumu yaparak dolduruyoruz. Bu şekilde 6 tane puf doldurup çiçek işlemini bitiyoruz. Yeni başlayanlar için yapım videosunu yazıma ekliyorum. Kolay ve berrak anlatımdan faydalanarak rahatlıkla öreceğinize eminim. Dilerseniz artık yapım videosuna geçelim. İyi seyirler … Keyifli örgüler.

Yıldız Çiçeği Lif Tarifi

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler