Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Su Taşı Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden çok güzel  çok şık bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Her renkle örüldüğünde çok güzel duracak en güzel lif modellerinden. Bugün kırmızı, beyaz ve yeşil rengi kullanarak öreceğiz. Kırmızı olsun 3 fazla olsun diyor bu güzel modeli örmeye başlıyoruz. Yapılışı oldukça kolay lif modellerinden. Sizde elinizde olan iplerle renk renk lif örnekleri örebilirsiniz. Su taşı örneğini sanırım bilmeyen yoktur. Ara örnek gibi. Her şey örüyoruz. Şal modelleri, dantel örnekleri, bebek örgüleri, örgü paspaslar, örgü yelekler, lif örnekleri. Neredeyse her modelde kullanılan kolay örneklerden. 3 trabzan, 2-3 zincir, aynı yere 3 trabzan ile yapılan modellerden. Bugün ise aynı tekniği fıstıklı olarak yapıyoruz. Fıstıklı su taşı lif modeli yapılışı için birazdan detaylara geçeceğiz.

Bu bölümde lif modellerinde daha önce bahsettiğimiz modellerin yapılışından bahsedeceğiz. Çeşit çeşit şekillerde en güzel lifleri ördük. Kasnakta lifler, kare lifler, yuvarlak lifler, uzun lifler, kese lifler ördük. Mesela lif modelleri ve yapılışı anlatımlı örnek içinde baklava dilimlerini barındıran yuvarlak lif örneklerinden. Çok kısa sürede lifler örmek isterseniz 40 dakikada çiçekli lif nasıl örülür inceleyebilirsiniz. Çok hoşunuza gidecek liflerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi fıstıklı su taşı lif modeli yapılışını öğrenelim.

Fıstıklı Su Taşı Lif Nasıl Örülür?

Renk seçimiyle, modeliyle çok güzel olmuş bir lif daha. Yuvarlak lif modelleri arasına yepyeni bir model daha ekleyeceğiz. Kolay lif olsun hem de gösterişli olsun diyorsanız tam sizlere göre bir örnek.

Fıstıklı Su Taşı Lif Modeli Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Fıstıklı su taşı lif modeli yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler