Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İle Lif Yapımı Anlatımlı

Tığ ile lif yapımı anlatımlı lif modellerinden yıldızı andıran, kelebeği andıran çok güzel bir örneğin tarifi var sırada. Kullanışlı oldukça şık bir örnek. Beğendiğiniz her renk ile lif örneklerini örebilirsiniz. Lif modellerinden daha önce ördüğümüz kelebek lif modeli yapılışının etrafı örülmüş, doldurulmuş gibi duruyor. Ve çok şık ve zarif olmuş. Kelebekli lif modellerinden kelebek motifli lif modelleri lif dışında farklı yerlerde de kullanabileceğiniz, süsleme olarak da örgü üzerlerinde kullanabileceğiniz bir örnek. Yıldızlı, kelebekli lif modelinin en güzel örneklerinden olan yeni modelin yapılışına geçelim.

Güzel Lif Modelleri

Renkleri ile modeli ile çok beğeneceğiniz bir örnek. Tığ ile lif yapımı anlatımlı modelin kısaca yapılışına değinelim. Lifimize 4 renk kullanılıyor. Beyaz, yeşil, mavi ve pembe. İstediğiniz renkleri kullanarak yapabilirsiniz. Tığımız silikon saplı 2 no. Lifimizin yapımına 2 zincir çekerek başlıyoruz. Zincir içine fıstık yapıp üçlü yıldız tekniği ile 6 sıra sonlarda artırarak yaptıktan sonra eksiltme yapılıp baklava dilimi elde ediliyor. Bu baklava dilimlerinin içine yeşil yaprak ve birde çiçek yapılıyor. Bu parçadan 4 tane yapıyoruz. Beyaz ipimizle yine 2 zincir çekerek içine fıstıklar yaparak 4 sıra artırmalı bir baklava dilimi yapılıyor. Bu dilimden 4 tane yapıyoruz. Yani toplamda 4 büyük çiçekli 4 de küçük sade baklava dilimleri kullanıyoruz. Bu parçaları birbirine ekleyerek etrafından 3 lü yıldız tekniği ile bir sıra geçiliyor. Son sıramızda yine 3 lü yıldız tekniği ile pıtırcıklar yapıp lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Tığ İle Lif Yapımı Anlatımlı

 

https://www.youtube.com/watch?v=W5Qu8Qb8Qh4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2nIIQEJt29zVcGIwutLEjztlUgA1svbK77t2_Y0_NhaeeJS9gP9f2GZ5E

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler