Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Çiçekli çok güzel bir lif daha. Çeyizlik lif modellerinden. Yeni sezona damgasını vuracak bir örnek. İçinde kat kat çiçekleri olan simli iplerle süslenmiş lif modelleri yapımı. Çiçekli yuvarlak lif nasıl örülür birazdan geçeceğiz. Şimdi benzer modellere değinelim. Lif modellerinde simli iplerle yapılmış birkaç modelimiz, takım lif modellerimiz var. Çiçekli yıldız lif nasıl örülür daha önce bahsetmiştik. Aynı örneğin yıldız lif modelleri olarak yapılmış örneği. Güllü takım kese lif yapılışı örgü gül modellerinin simli iple süslenerek yapıldığı bir örnek.

Çiçekli Örgü Lif Yapılışı

 

Çiçekli Yuvarlak Lif Nasıl Örülür? 2

Çiçekli Yuvarlak Lif Nasıl Örülür? 1

Çok güzel bir örnek daha. Kullanmaya kıyamayacağınız modellerden. Duvar dekoru, banyo dekorunda da kullanılabilir. Çiçekli yuvarlak lif nasıl örülür başlıyoruz. Krem rengi lif ipi kullanacağız. Altın rengi simli iplik gerekli olacak. 2 numara tığ ve çiçekleri dikmek için iğne gerekecek. Makası unutmamak lazım.

Life ortadan 6 fıstıkla başladığımız modelimizi 6 dilim olarak örüyoruz. Yıldız örgü tekniği olarak ördüğümüz lifimizi 8 sıra ve her dilim 8 fıstık olacak şekilde örüyoruz. Dilimlerin üstünde 3 sırada eksiltme işlemi yaparak 5 fıstık olarak dilimleri ayrı ayrı örüp papatya bir taban elde ediyoruz. Dilimlerin üzerinde simli ip ile zincir çekip fıstık aralarına sabitleyerek kenar uygulaması yapıyoruz. Dilim aralarında simli iple 4 fıstık yapıyoruz. Ortadaki uyguladığımız çiçeklerin yarım çiçek olarak aynısını dilim aralarında uyguluyoruz. Ortada 7 tane çiçek örerek taban üzerine dikerek sabitliyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

Çiçekli Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler