Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri Yapılışı

Sevgi buketi lif örneği. Yepyeni bir tasarım. Lif modelleri yapılışı. Artık lif örnekleri çok güzel. Harika tasarlanmış. Renkler de öyle. Muhteşem ve çok canlı. Minik kalpler lif modeli yapımı, çiçek motifli lif yapılışı ve daha fazlası. Hepsi yepyeni tasarım ve canlı renklerle örülmüş modeller. Tabi klasiklerden vazgeçmiyoruz lahana lif modeli yapılışını da keyifle örüyoruz. Lif modelleri kolay, zor birçok örneğin tarifi videolu. Başta ben olmak üzere herkesin rahatlıkla örebilmesi için. Daha önce hiç lif örmedim. İlmekleri denk düşürememiştim ilk denediğimde. Tabi o zaman orta okul veya liseye gidiyordum. Ondan sonra da hiç denemedim. Örgüyü çok seviyorum. Çok daha zor modellerde örgüler ördüm. Ama nedendir bilmem aralarında hiç lif yok.

Lif Örnekleri Modelleri

Lif modelleri yapılışından çiçekli, güllü süper bir model. Çiçekleri fiyonkla tutturmasak olmazdı tabi ki. Bu güzel modelin tarifini videolu olarak bulabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Modelimizde kullanılan malzemeler tercih edilen marka lif ipi beyaz, yeşil ve çiçekler için tercih ettiğiniz renkler. 7 numara tiğ
İğne ve iplik. Güller için inci, makas.

Lif Modelleri Yapılışı

Modelimize zemini örerek başlıyoruz. 6 tekli fıstık üzerine 6 dilim halinde parçalara ayırarak 3 fıstık olana kadar yuvarlak bir şekilde örüyoruz. Bir sonraki sırada sadece 3 dilim üzerinden modelimize yıldız orgu tekniğiyle yine örmeye devam ediyoruz. Ayırdığımız her bilim dilim 8 fıstık olana kadar arttırma işlemi yaparak örüyoruz ve kenar dilimlerde kalp formunu vererek ortadaki dilimi yine yıldız örgü tekniğiyle sıra sonlarında arttırma işlemi yaparak 10 fıstığa çıkarıp kalp formunu veriyoruz. Lifimizin kenarlarında istediğimiz renk iple tekli fıstık yaparak kenar oyası yapıyoruz. Üstüne dikmek için hazırladığımız gülleri çiçek saplarını ve fiyonk detayını dikerek modelimizi tamamlıyoruz.

Lifimizden kısaca bahsettik. Nasıl yapıldığını birde videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
One thought on “Lif Modelleri Yapılışı”
  1. Ariadne Neri dos Santos dedi ki:

    Quero receber em português

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler