Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Uzun lif modelleri çok kullanışlı oluyor. Lif modellerinden kolay uzun lif modelleri anlatımlı bir örnek hazırladık. Uzun lif modellerinden farklı örnekler de örmek isterseniz birkaç önerimiz olacak sizlere. Güllü uzun lif yapılışı ve yuvarlak fırfırlı uzun lif yapılışı çok güzel bir örnek. Hem günlük kullanımlar için hemde çeyizler için örebileceğiniz lif örneklerinden.

Uzun Lif Modelleri ve Yapılışları Anlatımlı

Kolay uzun lif modelleri anlatımlı model için 2 renk lif ipi ve 7 numara tığ kullanıyoruz.İlk  beyaz iple 51 zincir çekip başlıyoruz. Zincirin üzerine 4 tane zincir çekiyoruz 5. Zincire batıp iki kerede çıkarak kutu yapıyoruz. 2 zincir çekip alttan 2. zinciri atlayıp 3. zincire batıp kutu yapıyoruz. Sıra boyunca çektiğimiz zincir bitene kadar bu şekilde devam ediyoruz. Sırayı 17 kutuyla tamamlıyoruz. 2 sırayı da yine beyaz iple devam ediyoruz. 1 tane zincir çekip geriye dönüp ipin boyunu uzatıp ilk yuvanın içerisine 5 dolumlu kapalı fıstık yapıp üzerine 1 zincir çekip aynı yuvaya 1 tane daha kapalı fıstık yapıyoruz. Üzerine 1 zincir çekiyoruz. 1. Kutuyu atlayıp 2. Kutunun içine 5 dolumlu  kapalı fıstık yapıyoruz. 1. Kutu atlayıp 2. Kutuya iki tane ayrı ayrı toplayıp 2 tane fıstık yapıyoruz. Bu sıramızı da bu şekilde tamamlıyoruz.

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı 2

3. Sıramız da beyaz ipi koparmayıp beyaz  ipi sıra bitiminde bekletip diğer köşeden renkli ipimiz köşedeki ilk fıstığın arasına sabitliyoruz. 1 zincir çekip ilk fıstığın tepesine 5 dolumlu  açık fıstık yapıp 2 fıstık arasındaki boşluğa da 1 fıstık kapatmadan aradaki boşluğun içinede fıstık yapıyoruz 3 lü fıstık olarak  fıstık tepesine küçük bir örümcek yapıp ipi tığ üstüne alıp en son yaptığımız fıstık arasına 1 fıstık  2 fıstık arasına batıp 1 fıstık ara boşluğuna da 1 fıstık yapıp 3 lü kapatıp 1 zincirle sabitliyoruz. Fıstık tepesine küçük örümcek yapıyoruz.  Aynı işlemi sıra bitimine kadar yapıyoruz.Bir sıra beyaz Bir sıra renkli iple  sıra tekrarı yapıp  istenilen uzunlukta örüyoruz.Modelde çift saydığımızda 32 sıra da tamamlanmıştır. Kup kısmında plastik halka yerine 60 zincir çekip 2 ucu birleştirip halka oluşturuldu. İçine sık iğne yapılır. Lifimizdeki  her bir kutucuğun içerisine sık iğne yapıp halkanın içerisine de bir fıstık yapıp kutucuk sayısı bitene kadar halka life fıstıkla birleştirilir. 2 kup bu şekilde yapılır. İsteyen plastik halkada kullanabilir. En son kup kısımları yan kenarlarına fıstık yapılarak kenar oyasıyla tamamlanır.

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı 1

Kolay Uzun Lif Modelleri Anlatımlı 5

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler