Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Uzun Lif Yapılışı

Uzun lif modellerine yeni bir örnek daha ekliyoruz. Lif modellerinin en güzle örneklerini sizler için videolu anlatımlarla hazırlamaya çalışıyoruz. Yine güzel bir örneği videolu olarak hazırladık. Güllü uzun lif yapılışı. Üzerine istediğiniz örgü çiçek modellerini ekleyebilirsiniz. Uzun lif modelleri yapılışına daha birçok örnek var. Kare lifler, dilimli yıldız lifler, meyve desenli lifler ve daha fazlası. Uzun püsküllü çilek lif anlatımı hem meyveli hemde uzun liflere örnek. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için mimuu.com bekleriz.

Güllü Uzun Lif Yapılışı 3

Güllü Uzun Lif Yapılışı 2

Güllü Uzun Lif Yapılışı 1

Güllü Uzun Lif Yapılışı

Güllü Uzun Lif Nasıl Yapılır?

Güllü Uzun lif modeli yapımı ile sizlerleyiz. Yapımı oldukça basit ve bir o kadar da şık olan bu modelimizi uzun lif severler için beğenilerek örülecek bir model. Üç renk lif ipi ve iki tane halka gerekli. Lifimiz için öncelikle altı zincir çekip içine aralarda iki zincir olacak şekilde altı tane fıstık yapıyoruz. İkinci sırada bir fıstık yapıp kapatıyoruz kapattığımız fıstığın tepesine ve dibine fıstık yapıp ikili topluyoruz bu şekilde arttırma yaparak beş fıstık olana kadar örüyoruz. Dilerseniz boyunu büyütebilirsiniz yani bir sıra fazladan örebilirsiniz. Üç tane motifi birbirine ekleyip çiçek yapma aşamasına geçiyoruz. Bu video da olan çiçeği patik modelleri, bebek yelekleri gibi örgüleriniz de süsleme amacıyla da kullanabilirsiniz.

Güllü Uzun Lif Yapılışı 4

En son kenar oyası ve kulp takımı yapıldıktan sonra harika bir model sizlerin olmuş oluyor. Şimdi videolu anlatıma bakıp daha rahat bir biçimde modelimizi örelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler