Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örümcekli Nazar Boncuğu Lif Yapılışı

Lif modellerinden şahane bir lif örneği yapılışı hazırladık. Videolu anlatımlı örümcekli nazar boncuğu lif yapılışı. Yuvarlak lif modellerine örnek olarak sayabiliriz. 1 saatte kolayca tamamlayacağınız lif örneklerinden. Lifi birçok renk düzeniyle örebilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri, günlük kullanım için lif modelleri olarak örebilirsiniz. Tek renk lif modelleri olarak tasarlayıp sonrasında üzerini örgü çiçek modelleri, örgü gül modelleriyle süsleyebilirsiniz. Örgü kelebekler ekleyebilirsiniz. Araya inciler dikebilirsiniz. 1 saatte tamamlanacak lifi birçok farklı şekilde yeniden tasarlayabilirsiniz.

Gelin şimdi yeni lif modellerinin anlatımına geçmeden önce daha önce ördüğümüz nazar boncuklu lif modellerine değinelim. Kese lif modellerini örerken renk ayarlaması yaparak nazar boncuğu life çevirebilirsiniz. Nazar boncuğu kese lif yapılışının yanına uzun, kare, yuvarlak gibi parçalar örerek takım lif modellerine dönüştürebilirsiniz. Baklava dilimlerinden yıldız lif modellerini örerken yine renkleri ayarlayarak nazar boncuğuna çevirebilirsiniz. Tıpkı nazar boncuğu yıldız lif yapılışında olduğu gibi. Ördüğünüz uzun lif modellerinde de sarı, beyaz ve maviyi kullanarak nazar boncukları yapabilirsiniz. Nazar boncuğu lif yapımı için uzun liflerde çok kullanışlı olacaktır. Birkaç model nazar boncuklu liften bahsettikten sonra şimdi yeni modelin videolu yapılışına geçelim.

Nazar Boncuğu Lif Nasıl Örülür?

Nazar boncuğu lif modellerinden kenarları örümceklerle tamamlanmış bir modelin yapılışını hazırladık. Orta mavi, kenarlar sarı ve beyaz, dış kısımda ise son olarak maviyi örerek tamamladığımız Şahane bir model. Örümcekli nazar boncuğu lif yapılışını tamamladığımızda nasıl göründüğüne bir göz atalım.

Örümcekli Nazar Boncuğu Lif Yapılışı

Evet lifimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi ise baştan sona anlatımıyla lifin nasıl örüldüğünü izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler