Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elbise Lif Örnekleri

Lif modellerimiz arasına çok beğeneceğiniz bir örnek daha ekliyoruz. Elbise lif örnekleri. Lif örnekleri olarak anlatımlı videolu birçok model hazırlıyoruz. En güzel örnekleri en güzel anlatımlarla sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Lif elbise modelleri gibi. Elbise lif yapımına detaylı bir şekilde videodan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Gelin lif modelleri anlatımlı olarak örüp çeyizleriniz için hazırlayabilirsiniz. Hediye olarak da örülebilecek bir model. Farklı anlatımlı lif modelleri örmek isterseniz bizde tarif çok. Mesela pofuduk lif modelleri yapılışı çok beğeneceğiniz bir örnek. Ve kullanışlı.

Elbise Lif Yapılışı

Yeniden yeni model ile buradayız sizlere her zaman yeni modellerle paylaşımlar yapıyoruz. Günümüzün alışılmış gelenek haline gelmiş çeyizlerimizin vazgeçilmezi lif modelleri gün geçtikçe her daim yeni modeller üretilmektedir. Biz bayanlar gerek kullanmak için gerek çeyizlik ve siparişler için ördüklerimizi çevremize aktarmayı seviyoruz. Sizler için de banyo lifi yada hediyelik olarak severek örmeyi düşüneceğiniz bir lif modeli yapımı hazırladık. Elbise lif örnekleri için 2 renk lif ipi kullandık. Beyaz, eflatun renklerinde. Makas, 8 no tığ kullanıyoruz ayrıca.

Beyaz ip ile 12 fıstık üstüne iki sıra eksilterek ördük. Eflatun renk ile iki sıra eksilterek ördük. Toplam 6 sıra olacak şekilde eksilterek ikişer sıra ördük ve üçgen bir parça örmüş olduk. Bu ördüğümüz parçanın yan tarafına 12 fıstık üstüne iki sıra eksilterek ördük ve ilk ördüğümüz üçgen parça gibi tekrar eksilterek ördük. Tekrar yeniden parçanın kenarına başlayıp aynı işlemle bir üçgen parça daha ördük üç parça uç uca ördük. Gövde kısmını eteğin üst kısmına başladık beyaz ile iki sıra eksilterek ördük.  Eflatun renk ile dört sıra üst üste ördük. 10 yan fıstık vardır ikiye ayrılır yarısını kol kısmını iki fıstık artırarak orta yaka kısmından da eksilterek dört sıra ördük. Diğer kol ve yaka kısmını da aynı işlem le ördük. Tutma yerini de 8 fıstıkla örüp tutturarak kenar oyası ile tüm etrafını dolanarak ördük. Ve bitirdik.

Elbise Lif Örnekleri

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler