Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Damalı Uzun Lif Yapılışı

Uzun lif modellerine yepyeni bir örnek daha ekliyoruz. Bu model dışında yuvarlak fırfırlı uzun lif yapılışı, çiçekli uzun lif modelleri, kilim desenli uzun lif modellerine de göz atabilirsiniz. Lif modelleri yapılışı sadece bu örneklerle sınırlı değil. Daha fazlası mimuu.com adresi lif modelleri başlığında.

Damalı Uzun Lif Nasıl Örülür?

Çok kullanışlı ve görünümü oldukça şık dama desenli uzun lif modelinin yapımını paylaşacağız. Hem günlük kullanabileceğiniz hem de çeyizlik olarak da işleyeceğiniz güzel bir uzun lif modeli. Hediyelik fikirler olarak sevdiklerinize, evlenecek delikanlılara, genç kızların çeyizlerine de örebilirsiniz. Uzun lif severler için ilgi görecek bir model. Dilerseniz takım yapabilirsiniz. Daha önceden karesini paylaşmıştık dama lifimizin. Kareyi de örerek takıma dönüştürebilirsiniz.

Damalı Uzun Lif Yapılışı

Damalı uzun lif yapılışı için 2 renkli lif ipi, 2  tane kulp kısmının yapımı için plastik lif halka,  7 numara tığ. Dilerseniz kulp kısmı için halka yerine fıstıklı kulplardan da yapabilirsiniz. Lifimizi orta kısımda 2 tane uç uca kare örerek başlanıyor dama görünümleri verildikten sonra kulp kısmı örülerek ara boşluk dolduruluyor bir diğer kulp kısmı örülerek devam edip sırada gelen ara kısım örülüyor. İkili fıstık tekniği ile örülüyor oldukça basit ilerleyen bir günde 2 tane bile örebileceğiniz çok şık bir lif modeli. En son kenar oyası uygulaması yapılarak bitiyor lif. Kare olan dama lifin de anlatımının sitemiz de olduğunu tekrar hatırlatırım. Yeni lif modelleri örnekleri 2019 linkinden yapılışına ulaşabilirsiniz. İkili kombin olarak çok şık olacağına eminim. Dilediğiniz renk tonları ile örebilirsiniz. Yeni lif yapımına başlayanlar için anlatımı berrak bir video da yazıma ekleyeceğim ki herkes rahatlıkla yapabilsin diye sizler için videosunu da paylaşıyorum dilerseniz yapımına videoda aşamalı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Damalı Uzun Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler