Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ponpon Çiçeği Lif Nasıl Örülür?

Üç boyutlu lif modellerinden yepyeni bir tasarım. Ponpon çiçeği lif. Ponpon çiçeği lif nasıl örülür sizlere detaylı bir şekilde hazırladık. Yeni lif modelleri 2020 ye damgasını vuracak. Sadece lif modelleri olarak değil değişik örgü modellerinde de, süslemelerde de kullanabilirsiniz. Örgü modellerinden, yeni tasarım lif modellerinden bahsetmişken geçtiğimiz günlerde paylaştığımız nilüfer çiçeği lifte çok güzel. Nilüfer çiçeği nasıl örülür yazılı ve videolu anlatımlı olarak hazırlamıştık. Aynı şekilde ponpon çiçeği lif nasıl örülür hem yazılı hemde videolu olarak anlatımına ulaşabilirsiniz.

Yeni Tasarım Yuvarlak Lif Modelleri

Ponpon çiçeği lif nasıl örülür? Muhteşem bir lif olmamış mı sizce de. Hemen malzeme listesi ile başlayalım. Her renk ile çalışabileceğiniz bir model. Hatta 2 farklı renkle örülmüş uygulamasını da göreceğiz. 3 renk lif ipi, 2 numara tığ kullanacağız. Zemin için beyaz, yapraklar için yeşil ve çiçekler için seçtiğiniz bir renk lif ipi.

Ponpon Çiçeği Lif Nasıl Örülür? 1

Zemin rengi olarak beyaz lif ipi ile ortadan 6 fıstık olarak başlayıp 6 dilim haline getirdiğimiz motifimizi 3 sıra ve her dilim 3 fıstık olarak örüyoruz. Lif tabanımız yıldız örgü tekniği ile ördüğümüz motiflerden oluşuyor ve toplam 7 motif olarak birbirine ekleyerek tamamlıyoruz. Kenar uygulamasını ortadaki ponponlarla uyumlu olması için tomurcuk görüntüsü vererek hazırlanmıştır. Motiflerin ortasında dikişsiz olarak yaprak uygulaması yapılıyor. Her motifin ortasındaki tekli fıstıkların arasına yaprak için 6 zincir çekip aynı yere ilmeğimizi sabitleyerek yuva oluşturuyoruz. Her fıstık arasına bu işlemi yaptıktan sonra ikinci sırada 6 tane ikili trabzan yapıp dilimlerin arasındaki 2. sıraya ilmeğimizi sabitledikten sonra yaprak uygulamasının diğer yarısını da 6 tane ikili trabzan yaparak tamamlıyoruz. Diğer yuvalar içine de ayni işlemi yaptıktan sonra diğer motiflerde de ayni işlemi tekrar edip yaprakları tamamlıyoruz. Hazırladığımız ponponları yaprakların ortasında boş kalan yere fıstıkların arasından bağlayarak sabitleyerek modelimizi tamamlıyoruz.

Ponpon Çiçeği Lif Nasıl Örülür?

Hadi şimdi baştan sona ponpon çiçeği lif nasıl örülür izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler