Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuğu Lif Yapılışı

Kolay lif modellerinden güzel bir anlatımla devam ediyoruz. Sırada nazar boncuğu lif yapılışı var. Farklı ipler kullanarak örgü duvar süsü modelleri, örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Duvar süsünde penye ipler kullanabilirsiniz. Nazar boncuğundan penye iple harika bir süs olur. Yine paspas olarak örmek isterseniz kalın ipleri tercih etmek doğru olacaktır. Fıstık sayısını da ipin kalınlığına göre belirleyebiliriz. Yine tur sayılarını da istediğimiz boyutlara gelene kadar artırmaya devam edebiliriz.

Nazar boncuğu lif modeline elinizde sarı renk varsa ekleyebilirsiniz. Yakışacaktır. Fıstıklı lif modellerinden bir örnek. Nazar boncuğu lif yapılışı yuvarlak lif modellerinden. Şimdi yeni modele geçmeden önce daha önce bahsettiğimiz nazar boncuklu liflere değinelim. Nazar boncuğu yıldız lif yapılışı baklava dilimlerinden oluşan motifli liflerden. Parçaları birleştirerek bütün lif elde ediyoruz. Nazar boncuğu lif yapımı ise uzun lif modellerine örnek. Diğer bir model ise nazar boncuğu kese lif yapılışı. Bu modelleri birleştirerek takım lif modelleri oluşturabilirsiniz. Çeyizlik lif modellerinde takımlar çok kullanılıyor. Şimdi çeyizlere layık güzel bir lif anlatımıyla devam edelim.

Nazar Boncuğu Lif Nasıl Örülür?

Beyaz, koyu mavi, açık mavi, siyah renkler tercih edilerek, örgü fiyonklarla süslenerek yapılmış kolay bir lif. Lif kenar oyası olarak ise yine içteki tekniğe uygun bir model seçilmiş. Sizde sevdiğiniz kenar oyalarını uygulayabilirsiniz. Orta kısma lif çiçeği eklemesi yapabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Lif Yapılışı

Sade, şık ve kullanışlı bir lif oldu. Sıra geldi tüm detaylarıyla nazar boncuğu lif yapılışını izlemeye.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler