Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elbise Lif Yapımı

Lif modellerinden çok beğeneceğiniz bir örnek daha. Elbise lif yapımını sizlere detaylı bir şekilde videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek zorlanmadan örebilirsiniz. Elbise lif yapımı için daha önce ördüğünüz liflerden artan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Tığ işi lif kat kat etekleri olan süper bir örnek. Örümcek ve çiçeklerle yapıyoruz eteklerini. Elbise lif yapımı dışında lif örnekleri yapılışı açıklamalı birçok tarifimiz var. Takım lif modellerimiz var. Beğendiğiniz örnekleri hediyelik olarak, çeyizlik olarak, satış olarak örebilirsiniz. Aynı şekilde elbise lif modelini de hediyelik fikirler olarak örebilirsiniz.

Elbise Lif Modelleri Yapılışı

Elbise lif yapımına  yaka kısmından 8 tekli fıstık örerek başlıyoruz ve sırayı birleştiriyoruz. 1 sıra aynı renkle örüyoruz. Sadece kenarlarda artırma işlemi yapıp ortada 4 fıstık önde ve arkada kutu tekniği örüyoruz. Beyaz ipimize geçiş yapıyoruz 2 sıra artırma işlemi ile fıstık sayılarımızı artırıyoruz. 2 sırada artırma işlemi yapmadan örüyoruz sırada 40 fıstık elde etmiş olacağız. Kolları ve ön ve arkayı 10 ar fıstık olarak ayırıyoruz. Gövdede 4 sıra kutu tekniği ile örüyoruz. Etek kısmını öncelikle 4 sıra trabzan olarak örerek katları için zemin hazırlıyoruz. Sonrasında eteğimizi 3 kat olarak ikili örümcekler örüp uçlarına oya yaparak tamamlıyoruz. Elbisemizin üst roba kısmında ise lif ipini bir kaç kat yaparak zincir çekip şerit oluşturuyoruz fıstıkların arasından geçiriyoruz papatya çiçeğimizi de dikerek lifimizi tamamlıyoruz.

Elbise Lif Yapımı 1

Elbise Lif Yapımı 2

İki farklı renkle örülmüş uygulamasını gördük. Çok güzel görünüyor değil mi. Beğendiyseniz ve sizde hemen örmek isterseniz altta bulunan videoyu izlemeniz yeterli.

Elbise Lif Yapımı

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler