Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şirinler Lif Modelleri Yapılışı

İki farklı desende lif modelleri yapılışı hazırladık. Hepimizin çok sevdiği çizgi filmden esinlenerek yapılmış. Şirinler. Büyük küçük herkesin severek izlediği çizgi filmlerden. Mantardan evlerde yaşayan küçük mavi canlılar. Şirine, şirin baba, uykucu, şakacı… Tabi gargameli unutmamalı. Şirinleri avlamaya çalışan kötü kalpli gargamel. Bugün lif örneklerine şirinleri yansıtıyoruz. Çocuklara özel lif modelleri örebilirsiniz. Kese lif modelleri, yuvarlak lif modelleri öreceğiniz örgülerde kullanacağınız figürlerle süslenecek. Çocuklarımız için öreceğimiz daha çok güzel liflerimiz var. Mesela uğur böceği lif yapımını çocuklarınıza örebilirsiniz. Kese veya yuvarlak hatta uzun lif modelleri olarak tasarlayabilirsiniz. Uğur böceklerini bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Kasnakta lif yapımı videolu anlatım örneği ise yine ç çocukların çok seveceği figürlerden oluşuyor. Flamingodan lif yapıyoruz. Flamingo sever çocuklarınıza keyifle kasnağınız varsa kasnak lif modellerini yapabilirsiniz. Şimdi şirinler lif modelleri yapılışını öğrenme zamanı.

Şirinler Lif Nasıl Örülür?

İki farklı desende lif yapılışı hazırladık. İlk lifimizde şirine, şirin baba ve sevimli bir şirinden oluşan yuvarlak lif var. Bu model için tabiki mavi renk lif ipi kullanıyoruz. Ayrıcı kırmızı, beyaz, siyah ve yeşil renge ihtiyacımız olacak. Sonra videoda anlatıldığı gibi lifimizi örmeye başlıyoruz.

Şirinler Lif Modelleri Yapılışı

Hadi şimdi bu güzel lifin anlatımını izleyelim.

İkinci olarak şirin baba kese lif yapılışını öğreneceğiz. Çocuklar bayılacaklar. Aynı sayılarda örüp sakalı yine mavi yaparak farklı figürlerde şirinler örebilirsiniz. Farklı kese lif modelleri tasarlayabilirsiniz.

Şirinler Lif Modelleri Yapılışı 1

Şirin baba lifimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi olacak. Son olarak videosunu izleyelim ve bu güzel lifi örelim. İyi seyirler.

https://youtu.be/Y62dpMhoYtk

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler