Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Uğur Böceği Lif Yapımı

Lif modellerinden güzel bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. Bizlere uğur getirecek uğur böceğinin uyarlamasıyla yapılmış uğur böceği lif yapımı. Kırmızı, siyah ve beyaz renklerle örülmüş en güzel lif modellerinden. Lif örnekleri en çok ördüğümüz örgü desenlerinden. Doğadan ilham alarak örgülerimize şekil veriyoruz. Çiçek desenlerinden, gül renklerinden, meyve desenlerinden, çeşitli hayvanlardan ilham alarak lifler örüyoruz. Mesela karpuz lif modeli yapılışı meyvelerden aldığımız ilhamlardan. Gelincik lif yapımı ise çiçeklerden ilham aldığımız desenlerden. Tığla lif modelleri yapılışında daha çok örnek anlatımı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Yeni banyo lif modellerinden yeni desenlerin yapılışına ise bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Şimdi uğur böceği lif yapımı detaylarına geçelim.

Uğur Böceği Lif Nasıl Örülür?

Bahar geldi her yer çiçeklerle doldu. Uğur böceklerini etrafta çok görmeye başladık. Bizde onlardan ilham alarak örgü lif modelleri hazırladık. Yuvarlak lif modellerine uyarlayarak uğur böceği lif yapımı hazırladık. Lif için kırmızı, beyaz ve siyah ipler gerekli olacak. Tabi birde tığ. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi örmeye devam edeceğiz. Ayrıcı lifin orta kısmına lif çiçeği örüp dikiyoruz. Puf çiçekli lif ve kenarlarda uğur böcekleri.

Uğur Böceği Lif Yapımı

Uğur böceği lif yapımını tamamladığımızda yukarıdaki gibi şahane duracak. Şimdi ise hemen altta bulunan videodan nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler