Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Lif Modelleri 2019

Yuvarlak lif modellerinden çeyizlik lif modelleri 2019 örneğinin tarifini hazırladık. 3 boyutlu örgü modellerini sevenler için oldukça kullanışlı şık bir örnek. Yuvarlak lif yapılışı örneklerini beğendiğiniz figürlerle süsleyebilirsiniz. Mesela nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı örebilirsiniz. Yuvarlak çilek lif yapımı örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz yeni örneğin tarifine geçelim şimdi.

Gelin Lif Modeli

Çeyizlik lif modelleri 2019 örneği için 4 renk lif ipi kullanıyoruz. Zemin için beyaz renk kullandık. Yapraklar için yeşil. 7 numara tığ ve makasa da ihtiyacımız olacak. Çiçeklerin rengini isterseniz değiştirebilirsiniz.

Çeyizlik Lif Modelleri 2019 1

Modelimiz kese lif olarak hazırlanan yıldız örgü tekniği ile örülen bir lif çalışmasıdır. İki parça halinde hazırlanan modelimizin ön yüzündeki parçada çiçek çalışmaları yapılırken arka parça tamamen tek renk ve düz olarak örülmüştür. Ortadan 6 tekli fıstıkla başlanan lifimizi ilk sırada 3 lü fıstıklar örerek 6 dilim haline ayırıyoruz. Her sırada ve her dilimin sonunda artıma işlemleri yaparak modelimizi büyütüyoruz ve 4. Sırada yaprak çalışması yaparken 5. Sırayı tek renk olarak örüp 6. Sırada yine yaprak çalışması yapıyoruz. Yaprak çalışmasından sonra 2 sıra beyaz ipimizle örüyoruz her bir dilimde 8 fıstık olana kadar ilerliyoruz. Çiçek çalışmasını yaprakların ortasına ipimizi sabitleyerek sonradan 3d olarak çalışıyoruz. 3 lü pıtırcıklı fıstıklar yaparak çiçekleri oluşturuyoruz. Arka parçayla on parçayı kenar oyası yaparken birleştiriyoruz. Sadece tek dilim üzerinde birleştirme işlemi yapmıyoruz kese lif olduğu için. Modelimizin tasarımı instagramda @ervanin lifleri sayfasına aittir. Bu güzel model için kendisine teşekkür ediyoruz.

Çeyizlik Lif Modelleri 2019

Çeyizlik Lif Modelleri 2019 2

Çeyizlik Lif Modelleri 2019 4

Yukarıda anlatımını paylaştığımız modele benzer bir örneğin yapılışını videodan izleyelim. Çeyizlik lif modelleri yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler