Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kekik Çayı Nasıl Yapılır?

Korona zamanında kekik çayının çok iyi geldiği söyleniyor. Bende Covid 19 mutasyonlu deltaya yakalandım. Ne kadar dikkat etsem de, mümkün olduğunca, işim olmadıkça dışarı çıkmadım ama yine de geldi buldu. Bu süreçte kekik çayı içtim. Kuru kekik çayı demledim. Biraz olsun rahatlattı. Zor bir süreç. Tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Kekik çayı nasıl yapılır bugün ondan bahsedeceğiz. Şimdi daha önce paylaştığımız bitki çayı tariflerinden bahsedelim.

Kekik Çayı Nasıl Yapılır? 1

Lavanta çayı nasıl yapılır bahsettiğimiz çay tariflerinden. Lavanta çayı sindirim sorunlarına iyi geliyor. Sakinleştiriyor, rahatlatıyor. Kaygıyı azalttığı söyleniyor. Biberiyenin faydaları nelerdir nasıl kullanılır, çayı nasıl yapılır bahsetmiştik. Boğaz ağrısı çekiyorsanız, başlangıcındaysanız boğaz ağrısına ilaç gibi gelen 5 bitki çayını içebilirsiniz. Tabi mutlaka doktora da görünmek gerekebilir. Bitkisel kış çayları ile doğal antibiyotikler hazırlayabilir şifayı kapmadan önce tüketebiliriz. Tabi dozunu kaçırmadan.

Kekik Çayı Nasıl Yapılır?

Kekik Çayı Nasıl Demlenir?

Kekik Çayı Nasıl Yapılır? 3

Taze otları kullanarak bitki çayları hazırlayabiliriz. Taze otları varsa bahçemizde yoksa saksılarda yetiştirebiliriz. Fesleğen, kekik, biberiye yetiştirebilir sonra afiyetle çaylarını yapıp içebiliriz. Şimdi kekik çayı nasıl yapılır öğrenelim.

Çaydanlıkta, cezvede veya elektirikli çaydanlık, kettle de su kaynatıyoruz. 1 – 1,5 fincan  için 3-4  dal taze kekik hazırlıyoruz.( Veya 2 dal kuru kekik) 5 dakika bekliyoruz. Sonra afiyetle çayımızı içiyoruz.

Kekik Çayı Nasıl Yapılır? 2

Kekik Çayının Faydaları

Kekik boğaz ağrısını yatıştırır. Sindirime yardımcı olur. Öksürüğü hafifletmeye yardımcı olur. Eğer boğaz ağrınız ve öksürük şikayetiniz varsa kekik çayı hazırlayabilirsiniz. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri tek seferde her gün almak zordur. Kekik ise C vitamini ile doludur. Aynı zamanda da A vitamini kaynağıdır. Kekik ayrıcı lif kaynağı, bakır, demir, manganez kaynağıdır.

Kekik Çayı Nasıl Yapılır? 5

Kekik Çayı Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : https://www.acouplecooks.com/thyme-tea/

www.mariaushakova.com/2017/08/how-to-make-thyme-tea/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler