Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boğaz Ağrısına İlaç Gibi Gelen 5 Bitki Çayı

Boğaz ağrısına ilaç gibi gelen 5 bitki çayı soğuk algınlığınız olduğunda bol miktarda sıvı içmeniz gerektiği yaygın bir bilgidir.

Boğaz ağrısına ilaç gibi gelen 5 bitki çayı bununla birlikte, bazı içeceklerin tıbbi özellikleri diğerlerinden belirgin şekilde daha yüksektir.

Soğuk algınlığı semptomları olan hastaların sayısı çarpıcı biçimde arttığından, sezon dışı dönem terapistler için sıcak bir mevsimdir.

İki günde bir kliniklere gitmeyi ve doktorlarla iletişim kurmayı pek sevmiyorsanız, hangi çayların bir an önce iyileşmenize yardımcı olduğunu hatırlamanızı öneririz.

Dilerseniz daha önce paylaştığımız boğaz ağrısı ve öksürüğe doğal antibiyotik yazımızı da inceleyerek kendiniz için en sağlıklı yolu seçebilirsiniz.

Boğaz Ağrısı İçin Bitki Çayları

Nane Çayı

Hafif bir anestezik görevi gören mentol içerir. Sadece bir fincan çaydan sonra boğaz ağrısı daha az hissedeceksiniz ve artık kötü ve korkunç bir şekilde öksürmek istemeyeceksiniz. Bilim adamları, nanenin vücuttaki mikrop ve virüslerle başarılı bir şekilde savaşabildiğini kanıtladılar.  Nane faydaları ve zararları

Boğaz Ağrısına İlaç Gibi Gelen 5 Bitki Çayı 2

Nanenin Faydalı Özellikleri

Nane belirgin bir sakinleştirici etkiye sahiptir, uyku kalitesini artırır, stres ve yorgunluk semptomlarını giderir.

Nane kaynatma, viral hastalıklara karşı mücadelede ve solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur: bronşit, sinüzit, zatürree. Solunum yolu hastalıklarından iyileşmeyi hızlandırır. Yüksek mentol içeriği sayesinde burun tıkanıklığını giderir ve soğuk algınlığı ile savaşır.

Nane çayı hafif bir ağrı kesici olarak kullanılır, özellikle baş ağrısı ve migrene yardımcı olabilir.

İyi bir anti-inflamatuar ajandır. Nane çayı ARVI sırasında boğazı ve ağzı gargara yapmak için kullanılabilir. Nane kaynatma gastrointestinal sistemin peristalsisi üzerinde iyi bir etkiye sahiptir, şişkinliği, mide ekşimesini ve karın kramplarını ortadan kaldırır ve gastrit semptomlarını durdurabilir.

Nane çayı, akşamdan kalma veya zehirlenme belirtileri için endikedir. Baş ağrılarını giderir, mide bulantısını giderir ve genel sağlığı iyileştirir.

Nanenin yüksek tansiyon için faydaları kanıtlanmıştır. Aslında, nane – mentolün ana kimyasal bileşeni, “Valocordin” ve “Validol” gibi ilaçların bir parçasıdır. Nane kan basıncını düşürür, kalp atış hızını normalleştirir ve taşikardi ve anjina pektoris semptomlarını hafifletir.

Kadınlar için nane çayı

Nane geleneksel olarak “dişi” bir bitki olarak kabul edilir. Onunla çay, adet öncesi sendromla başa çıkmaya yardımcı olur, adet sırasında analjezik bir etkiye sahiptir.

Erkekler için nane çayı

Bununla birlikte, günde 1 ila 2 bardak nane çayı, stres giderici olarak veya uykusuzluk ve stresli durumlar için hafif bir uyku yardımı olarak içebilirsiniz.

Çocuklar için nane çayı

Doktorlar, üç yaşın altındaki çocuklara nane kaynatma vermemelerini tavsiye ediyor. Halk hekimliğinde nane çayının kolikli bir çocuğun durumunu hafifletebileceğine dair bir görüş vardır, ancak bu bilimsel araştırmalarla doğrulanmamıştır.

Nane Çayı Zarar Ve Kontrendikasyonlar

Mentol, insülin preparatları ile reaksiyona girebildiğinden, taze nane ve beraberindeki içecekler diabetes mellitus ile tüketilmemelidir.

Nane genellikle çocuklarda alerjik reaksiyona neden olur. Vücutta kızarıklık, nefes almada zorluk ve şiddetli baş ağrıları yaşıyorsanız nane ve beraberindeki yiyecekleri hemen kullanmayı bırakmalısınız.

Papatya Çayı

Boğaz Ağrısına İlaç Gibi Gelen 5 Bitki Çayı

İltihabı azaltmaya, rahatlamaya ve daha hızlı uykuya dalmaya yardımcı olabilir. Ve bir rüyada, bildiğiniz gibi, hastalanmak daha kolaydır. Bu, hastalığı yenmenin yollarından biridir.

Zencefil Çayı

Boğaz ağrısı için vazgeçilmezdir. Yardımı ile sadece sesi geri getiremez, aynı zamanda bağışıklık sistemini de önemli ölçüde güçlendirebilirsiniz. Ayrıca zencefil çayı mucizevi bir şekilde yüksek vücut sıcaklıklarında ortaya çıkan mide bulantısını ve titremeyi hafifletmeye yardımcı olur.

Meyan Çayı

Herkes için alışılmadık ve hoş olmayan bir tada sahiptir, ancak kendi sağlığınız için sabırlı olabilirsiniz. Sonuçta, böyle bir içecek vücuttaki virüsleri yenmeye yardımcı olur ve iyileşme sürecini önemli ölçüde hızlandırır.

Limonlu Çay

Boğaz Ağrısına İlaç Gibi Gelen 5 Bitki Çayı 1

Bu soğuk algınlığı için geleneksel bir halk ilacıdır. Limondaki yüksek C vitamini içeriği nedeniyle, hastalık izni sırasında çay vazgeçilmezdir. Her gün ne kadar çok içerseniz, en sevdiğiniz işe o kadar hızlı gidebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler