Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Daha Genç Görünmenin Yolları

Hızlı kilo verme yollarından daha önce bahsetmiştik. Bugün daha genç görünmenin yollarını ve kilo vermek için basit egzersizler hazırladık. Düzenli yaptığımızda hayatımızda büyük değişiklikler yapacak basit yöntemler. Kırışıklıklar için evde doğal maske tarifleri ile kırışıklıklardan kurtulmak için destekler yapabilirsiniz. Kilo verme yöntemlerinden 40 yaşından sonra kilo vermenin 8 etkili yolunu da inceleyebilirsiniz. Şimdi daha genç görünmenin yollarından bahsedelim. 9 basit kuralı hayatımıza geçirdiğimizde oluşacak değişiklikleri görelim.

Kilo Vermek ve Daha Genç Görünmek için 9 Basit Yöntem

Gün içinde egzersiz yapmak için spor yapmak için zaman bulamayız. Yoğun çalışma temposundan spora vakit ayıramıyoruz. Çok yoğun geçiyor hayat çalışma hayatında. Ama kendimize biraz zaman ayırım 9 basit yöntemle daha genç görünebilir kilo verebiliriz. Bu egzersizleri düzenli yaptığımızda sonuç verecektir. Gün içinde herhangi bir zamanda yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken her gün düzenli yapmanız. Gerçek sonuçları almak için günün herhangi bir saatinde düzenli yapmak. Daha genç görünmenin yollarını birlikte inceleyelim.

1- Alındaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Daha Genç Görünmenin Yolları 8

Dirseğinizi masanın üzerine koyun, avuç içlerinizi alnınıza bakacak şekilde çevirin. Alnımızı avucun altına yerleştirelim ve boynunuzu gevşetelim. Biraz bastırarak dairesel hareketler yapalım. Avuçlarımızı kaşlardan saçlara doğru hareket ettirelim. Masajı her zaman kaşlardan saçlara doğru hareket ettirelim.

2- Ellerdeki Damarlar Nasıl Yok Edilir?

Daha Genç Görünmenin Yolları 5

Eldeki damarlardan kurtulmak ve damar esnekliğini artırmak için birazdan bahsedeceğimiz egzersizi günde birkaç defa tekrar edebilirsiniz. Damarların zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Yumruklarınızı sıkın ve kasları gevşetmeden açın. Günde 3 -4 kere 20 tekrarla yapalım.

3- Vibra Jimnastik Nasıl Yapılır?

Daha Genç Görünmenin Yolları 1

Vücuttaki şişlik ve fazla sıvıdan kurtulmak için kan dolaşımını hızlandırmak için sabahları zinde hissetmek için bu basit egzersizleri yapabilirsiniz. Küçük sıçrayışlarla kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Ayak ucunda durarak topuklarımızı yerden 1 cm yukarı doğru kaldıralım. Sonra tekrar yere basalım. Bu egzersizi günde 100 kere yapmaya çalışalım. Egzersizi ayakkabı giymeden yapmak daha iyi sonuç verecektir.

4- Duruş Bozukluğu Düzeltme

Daha Genç Görünmenin Yolları 6

Duruş bozukluğu için spor basit bir hareket hazırladık. Birazdan bahsedeceğimiz germe egzersizi hem çocuklar için hem de yetişkinler için çok güzel bir hareket. Kapının kenarında duralım. Ellerimizi resimdeki gibi bel hizasında kapıdan tutun. 10 – 20 saniye öne doğru eğilelim. Bu egzersizi günde birkaç kez tekrar edelim. Kollar ne kadar yüksekte olursa kaslar daha iyi çalışacaktır.

5- Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Daha Genç Görünmenin Yolları 4

Kalçayı sıkıp bırakmak ne işe yarar şimdi onu göreceğiz. 20 saniye kalça kaslarını sıkıp gevşetelim. 10 saniye ara verelim. Tekrar aynı hareketi tekrar edelim. Bu işlemi 5 kez tekrar edelim. Yürüyüş yaparken kalçalarınızı gerebilirsiniz. Sağ bacağınızı adım attığınızda sağ kalça, sol bacağınızı attığınızda sol kalçanızı gerebilirsiniz. 30 adım, 30 dinlenme 5 tekrar yapabilirsiniz.

6- Varisten Korunmak İçin

Daha Genç Görünmenin Yolları

Varisli damarları önlemek için yere yada kanepeye uzanın ve ayaklarınızı duvara dayayın. Ayak uçlarını aşağı ve yukarı hareket ettirin. Bu pozisyonda 1 dakika durun. Sonrasında ayakları 2 dakika ileri geri sallayın. Bu hareketi akşam yatmadan önce tekrar edebilir daha iyi sonuç alabilirsiniz.

7- Boyun Kasları Nasıl Gevşetilir?

Daha Genç Görünmenin Yolları 7

Sırtınız düz olarak otururken başınızı yavaşça bir tarafa sonda diğer tarafa çevirin. Boyun kaslarınızın gerildiğini hissetmeye çalışın. Günde 20 tekrar yapabilirsiniz.

8- Karın Vakum Nasıl Yapılır?

Daha Genç Görünmenin Yolları 2

Bu hareketi tok karnına yapmayın. Yemekten en az 1 saat sonra yapabilirsiniz. Sırtınız düz olarak oturun. Veya ayakta durabilirsiniz. Nefes alıp karnınızı içe çekin 10 15 saniye tutup nefes vererek tekrar bırakalım. Bu hareketi 5 kez tekrar edebilirsiniz.

9- Selülit Nasıl Geçer?

Daha Genç Görünmenin Yolları 3

Kaymaz bir yüzeye oturalım. Sağ bacağınızı ve kalçanızı yerden kaldırın. İleri doğru hareket ettirin. Yürüme hareketi ile ayağı ileri geri hareket ettirin. Diğer bacağa geçin. En az 30 adım yapalım.

Kaynak : https://brightside.me/inspiration-health/9-simple-daytime-moves-to-lose-weight-and-look-younger-683160/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler