Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske

Kırışıklıklar için evde doğal maske tarifleri hazırladık. Daha önce farklı maskelerden bahsetmiştik. Eldeki kahverengi lekeler için maskeler, siyah nokta için maske yapımı, ayva çekirdeği maskesi gibi tarifler hazırlamıştık. Yüz maskesi yapımı evde kolay olarak hazırladığımız maske keten tohumu, limon suyu ve balla hazırladığımız bir tarif. Pirinç suyu ile de güzel bir maske hazırlamıştık. Saçlar için doğal bakım maskesi yapımı hazırlamıştık. Yine dudak bakımı için harika bir tarif hazırlamıştık. Şimdi de kırışıklıklar için evde doğal maske, işimize yarayacak bilgilerden oluşan güzel bir yazı hazırladık.

Kırışıklık Giderici Doğal Yöntemler

Yüzünüzdeki kırışıklıklar canınızı mı sıkıyor. Vaktinden önce mi oluştu kırışıklıklar. Kırışıklıkların oluşmasından rahatsız olduysanız sizler için kırışıklıklar için evde doğal maske fikirleri hazırladık. Maskelerden ziyade işimize yarayacak kolayca yapılacak pratik bilgiler. Kırışıklıklar yaşlanma belirtisidir. Bazen vaktinden önce oluşur. Kremler faydalı oluyor ama uzun zamanda kimyasallar cilde zarar veriyor. O yüzden evde güzel yöntemler hazırladık.

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske 8

Kırışıklıkların nedenleri :

  • Güneşe aşırı maruz kalma
  • Stres
  • Yetersiz beslenme
  • Çevre kirliliği
  • Yaşlanma
  • Sigara içmek veya aşırı alkol kullanımı
  • Kötü uygulanan rejimler ve cilt bakımı
  • Ani kilo kaybı
  • Dehidrasyon

Kırışıklıklar için en iyi ev çözümleri :

1: Badem , folik asit, demir, oleik asit, çinko, E vitamini ve lif bakımından zengindir. Kırışıklıkları doğal olarak tedavi ederler. Ve ayrıcı yaşlanma sürecinin gecikmesine yardımcı olurlar. Bademleri gece boyuna sütte bekletin ve ertesi sabah kalın bir hamur haline getirin. Bunu yüzünüze, boynunuza ve gözlerin altına eşit şekilde uygulayın. Kuruyana kadar bekletin. Ilık suyla bekletin. Kırışıklıkları tedavi etmek için günlük olarak badem yağı da kullanabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske

2: Zeytinyağı, cildi onarır, yeni cilt hücrelerini yeniler, ve cildi nemlendirir. Ölü cilt hücrelerini yok eder. Cildin sarkmasını önlemek için zeytinyağı ile cildinize düzenli olarak masaj yapın.

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske 9

3: Süt Tozu içinde bulunan besinler cilde derinlemesine nüfuz eder. Genç görünmesini sağlar. Işıltı verir. Süt tozunu bal ve ılık su ile karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. daha sonra soğuk su ile durulayın. Ve nemlendirici kullanın.

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske 7

4: Domates gevşek cildi sıkılaştırır. Ve genç bir parıltı verir. Her gün bir domates yiyebilir veya yüzün kırışık bölgesini domates ile ovabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske 10

5: Kayısılar fosfor, magnezyum, kalsiyum ve potasyum bakımından zengindir. Kayısıyı püre haline getirelim. İçine bal, limon suyu ve soğuk süt ekleyelim. Göz altları, yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Ardından iyi bir nemlendirici sürebilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Evde Doğal Maske 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler