Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çınar Yaprağının Faydaları

Sağlık konusuna ve pratik bilgiler konusuna zaman zaman değiniyoruz. Bugün çınar yaprağının faydalarından bahsedeceğiz. İbrahim Saraçoğlunun detaylı bir şekilde anlattığı faydalarından, çayının nasıl hazırlanacağından detaylı bir şekilde bahsediyor. Evde egzersiz hareketlerinden, kilo aldıran yiyeceklerden, zayıflatan yiyeceklerden, kırışıklıklar için maskelerden birçok şeyden bahsettik. Bugün çınar yaprağına değinelim.

Çınar Yaprağının Faydaları 3

Çınar Yaprağı Ne Zaman Toplanır ve Çınar Yaprağının Faydaları

Derdi verenin, dermanını da yarattığı bu dünyada, sebepsiz ve faydasız bir şeyin yaratıldığına inanmıyorum. Doğada yetişen yemişler, meyveler, sebzeler ve her nevi bitki ve hayvan bir amaca hizmet ediyor. Bize düşen araştırmak ve dermanı olduğu derdi bulmak. Her yeni günde faydası ortaya çıkartılmış bitkilerin haberini alabiliyoruz. Bu yazımızda, faydası çok önceden bilinen Çınar ağacı yapraklarının faydaları ve zararlarına değineceğiz. Çınar Yaprağı Ne Zaman Toplanır ve Çınar Yaprağı Faydaları?

İbrahim Saraçoğlu Çınar yaprağı kürü Tarifi Videosunda yaptığı açıklamalarla bu konuda bizlere faydalı bilgiler sunmakta. Ahmet maranki çınar yaprağı konusundaki açıklamalarına bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Çınar Yaprağının Faydaları 2

Çınar Yaprağı Hakkında UYARILAR

Bitkisel ürünler ve bitkiler kullanılmadan önce doktorunuza danışın. Aşağıda sayacağımız zararlardan bir yada bir kaçının ortaya çıkması ciddi bir durumdur. Sayılan, bilinen zararlarının dışında, sizde başka zararlara sebep olabilir. Bu sebeple en ufak, olumsuz bir durumda doktora başvurun.

ÇINAR YAPRAĞININ FAYDALARI

Kandaki iltihabı yok eder.
Sakinleştirici özelliğe sahiptir.
Gargara yöntemi ile diş eti iltihapları tedavisinde kullanılabilir.
Mide bulantısına iyi gelir.
Saç dökülmesi ile mücadelede faydası vardır.
Kireçlenmeye engel olur.
Romatizmaya iyi gelir.

Çınar Yaprağının Faydaları 1

ÇINAR YAPRAĞININ ZARARLARI

Bitkisel her üründe olduğu gibi, çınar yaprağında da alerjik reaksiyonlar görmek mümkün. Cildinizde kaşıntı ve dökülmelere sebep olabilir.
Baş ağrısı yapabilir.
Kullandığınız ilaçla olumsuz bir şekilde etkileşime girebilir. (Greyfurt örneğinde olduğu gibi)
Bulantı ve kusma görülebilir.

Peki çınar yaprağı ne zaman toplanır? Her yaprak üzerinde kendine özgü bakteri kültürüne sahiptir. Bu bakteriler zararlı olabilir. Onun için çınar yaprağı dalında kuruduktan sonra toplanmalıdır. Çok fazla kurumasını beklemeyin yapraktaki yararlı maddeler, sonbaharın gelmesiyle ağaç gövdesine çekilir. O yararlı maddeler ağaç gövdesine çekilmeden önce toplamak gerekir.
Çınar yaprağı açmı tokmu içilir? Çınar yaprağının hazırlanışı konusunda diğer kaynaklardan faydalanmanızı tavsiye ederin. İbrahim Saraçoğlu’ na ait videoları izleyebilirsiniz. Ama ne zaman içilecek sorusuna cevap verebiliriz. Akşam yemeğinden önce ve yatmadan önce kullanıldığı bilinmekte.

Çınar Yaprağının Faydaları 4

Çınar yaprağı, faydaları ve zararları konusunda paylaştığımız bu yazıda detaylara inmemizin sakıncaları olabilir. Bu sebeple detaylara inmeden yüzeysel  bilgiler paylaştık. Aşağıda daha detaylı bilgilere sahip videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Çınar Yaprağının Faydaları 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler