Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ataköy Psikolog ve Bakırköy EMDR Terapisi

Ataköy psikolog arayışı içindeyseniz, merkezimiz Ataköy bölgesinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir konumda bulunmaktadır.

Psikoterapi, kişilerin baş etmekte zorlandıkları psikolojik sorunlar için bir profesyonelle girdikleri teröpotik ilişkinin olduğu bir çözüm sürecidir.

Uzman psikolog EMDR terapistleri, çift ve aile danışmanlarından oluşan kadrosuyla profesyonel anlamda destek sağlayabileceğiniz Ataköy psikolog merkezi Yaşantı Psikoloji’de yardım alabileceğiniz konular ;

  • Yetişkin Terapisi
  • Ergen Terapisi
  • Çift Terapisi
  • Cinsel Terapi

Ataköy Psikolog ve Bakırköy EMDR Terapisi

Psikoterapinin amacı; kişilerin yaşadıkları sorunlar karşısında yaşam olaylarına ilişkin düşünce- duygu ve davranışları fark etmeleri ve bunlarla yeniden ilişki kurma sürecidir.

Ataköy Psikolog merkezimizden yardım alabileceğiniz bazı konular;

Günlük yaşamda stresi yönetmekte zorlanıyorsanız,

Özgüven sorunları yaşıyorsanız,

Kafanıza takılan düşünceler günlük yaşamınızı etkiliyor ve bununla başa çıkamıyorsanız,

Gelecek ile kaygılıysanız,

Hep karamsar ve umutsuz hissediyorsanız,

Başarı ve motivasyon sorunları yaşıyorsanız,

Günlük hayat içinde kaygı ile başa çıkmakta zorlanıyorsanız psikolojik destek alabilirsiniz.

Ataköy Psikolog merkezi olarak hizmet veren Yaşantı Psikoloji bünyesinde aynı zamanda EMDR terapisi hizmeti de sağlanmaktadır.

Bakırköy EMDR

Bakırköy EMDR ihtiyacınız bulunuyorsa, destek alacağınız EMDR terapisi hizmeti veren merkezimiz kadrosunda Avrupa akreditasyon sürecini tamamlamış uzman EMDR terapistleri ve psikologları yer almaktadır.

EMDR, özellikle travmatik deneyim yaşamış kişilerin süreci sağlıklı olarak atlatabilmelerini sağlayan çok güçlü bir psikoterapi tekniğidir. EMDR teorisinin kökeninde bir travmadan bahsediyor olsak da günümüzde EMDR psikolojik olarak tüm sorunların üstesinden gelmeyi kolaylaştırıcı bir psikoterapi tekniğidir.

Bakırköy EMDR uygulayan birçok kuruluş bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken akreditasyon sürecini tamamlamış terapistlerden bu hizmeti almaktır.

Akreditasyon sürecini tamamlamış olmak neden önemlidir?

EMDR, çok güçlü bir terapi tekniğidir. Bu yüzden eğitim süreci çok önemlidir. 1 ve 2. Düzey eğitimlerden oluşur. Bu eğitimlerin içeriğinde teorik ve pratik uygulama bilgileri terapistlere kazandırılır. Fakat bu iki düzey eğitimi tamamlayan kişiler EMDR terapisti değildir. Eğitimleri tamamladıktan sonra EMDR uygulama yetkisine sahip kişilerdir. Sertifikalı EMDR terapisti olmak için bazı koşulları karşılamak gerekmektedir.

Bu koşullar süpervizyon altında danışan görmek, belirli bir yeterlilik düzeyine ulaşmaktır. Klinisyenin yetkinliği yalnızca akredite bir EMDR Avrupa Danışmanı tarafından değerlendirilebilir. Sertifikalar EMDR Europe tarafından verilir ve tüm Avrupa’da geçerlidir. Bunun dışında tüm dünyadaki EMDR Projelerinde rol alabilir. Yani Sertifikalı EMDR terapisti yetkinliğini gerekli mercilere kanıtlamış kişidir.

Bakırköy EMDR terapisi ve Ataköy EMDR terapisi arayışlarınız için, kurumumuz Yaşantı Psikoloji sertifikalı EMDR terapistleriyle sizlere hizmet vermektedir.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler