Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Selülitten Kurtulmak için 4 Anneanne Tarifi

Selülitten kurtulmak için selülit kremi alıyorsanız bu yöntemlerden sonra kremlere ihtiyaç duymayacaksınız. Daha önce sağlık için uyguladığımız pratik yöntemlerden bahsetmiştik. Göz altındaki morluklar nasıl geçer evde öğrenmiştik. Daha genç görünmenin yollarını öğrenmiştik. Saç bakımları, eldeki kahverengi lekeler, cilt bakımı, dudak bakımı gibi yöntemlere değindik. Bugün selütlerden kurtulma yollarını öğreneceğiz. Selülitten kurtulmak için 4 anneanne tarifi hazırladık. Selülit at kılı fırça, selülit kremleri kullanıyoruz. Bence bu yazıyı okuyup formülleri kullanmakta fayda var. Hepsi evde veya çevremizde bulunacak malzemelerden. Kolaylıkla uygulayacağımız yöntemlerden oluşuyor.

Selülitten Kurtulmak için 4 Anneanne Tarifi 1

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunabilir. Bacaklar, karın bölgesi, uyluk, kol gibi. Selütlerden kurtulmak için pahalı kremleri almaya gerek yok. Selülitlerden kurtulmak için 4 anneanne tarifi hazırladık. Selülitlerden kalıcı kurtulmak için bu tarifleri uygulayabiliriz. İşte evde selülitlerden kurtulmak için 4 etkili çare.

1- Kafein Losyonu

Selülitler için kremler alıyor musunuz. Kremlerin içeriğine baktığınız zaman içlerinde kafein olduğunu göreceksiniz. Kafein yağları parçalamak cildi sıkılaştırmak için müthiş bir silahtır. Kahve doğal bir selülit gidericidir. Şimdi kahve ile selülit giderici çok güzel bir losyon hazırlayacağız. Kendinize bir bardak kahve hazırlayın. Bir şişeye koyalım ve içine 1 limon suyu sıkalım. Kapağını kapatalım ve 24 saat bekletelim. Selülitli bölgelere bu losyonu sürelim. Bu losyon evde 1 haftadan fazla saklanmalıdır.

Selülitten Kurtulmak için 4 Anneanne Tarifi 3

2- Duştan Sonra Yağ

Selülitlerden kurtulmak için selülit önleyici bir yağ ile masaj yapabilirsiniz. Ayrıca çok yumuşak bir cildimiz olacak. Portakal kabuğu görünümüne veda edeceksiniz. 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyunu karıştıralım. Her gün duştan sonra kuru cilde selülitli bölgelere kuvvetli bir şekilde ovalayın. Cildinizde selülitlerden kurtulana kadar devam edelim.

3- Esansiyel Yağlarla Selülitten Kurtulma

Limon yağı selütlerden kurtulmak için etkili bir yağ. Zarar gören dokuları onarır. 1 yemek kaşığı jojoba yağı 10 damla limon esansiyel yağını karıştıralım. Bu karışımı etkilenen bölgelere sabah akşam mesaj yapalım.

Selülitten Kurtulmak için 4 Anneanne Tarifi 2

4- Tam Aromalı Masaj Yağı

Derinlemesine bir selülit önleyicidir. 94 ml argan yağını, 1 ml helichrysum yağı, 2 ml arduç yağı ( 80 damla), 3 ml esansiyel yağı (120 damla) bir şişe içinde karıştıralım. Karışımı ellerimize dökelim. Duştan önce selülitli bölgelere masaj yapalım. Duştan sonra palpate roll tekniği ile masaj yapalım. Baş parmağımızı, orta ve işaret parmağımızı birleştirerek deriye bastıralım ve masaj yapalım. Cildi parmaklarımızın altında yuvarladığımızı farz edelim. Eğer cildinizde kan dolaşımı sorunu varsa cildiniz çok çabuk moraracaktır.

Eğer selülitlerden kurtulmak için sizin de bildiğiniz anneanne tarifleri varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Selülitten Kurtulmak için 4 Anneanne Tarifi

Kaynak : https://www.comment-economiser.fr/4-recettes-grand-mere-debarrasser-cellulite.html#

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler