Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ruh Haline Göre Yiyecekler

İşte ruh haline göre yemek yeme rehberi. Kötü hissettiğinizde yemeniz gereken yiyecekleri biliyor musunuz? Bilim adamları ve diyetisyenler doğru yiyecekleri yiyerek ruh halinizi iyileştirebileceğinizi söylüyor – ayrıca bu yiyeceklerin hepsi sebze de değil.

Stresliyken Yenilecek Yemekler

İşte bir numaralı yiyecek: ÇİKOLATA! Eğer gergin ve stresli hissediyorsanız o çikolata parçasına ulaşmanın vakti gelmiştir. Uzmanlar, özellikle bitter çikolatanın stres hormonlarını azaltmada yardımcı olabileceğini belirtiyor. Sadece daha az stresli hissetmenizi sağlamıyor ayrıca kaygı ve endişeyi de azaltıyor.

Tembelken Yenilecek Yemekler

Demotive olmuş ya da uyuşuk mu hissediyorsunuz? Başka bir kahve içmeden önce kendinize bir ıspanak salatası hazırlayın. Ispanak folik asit deposudur ve folik asit sizi uyandıracaktır. Ispanak sevmiyor musunuz? Kahvaltılık gevrekler, fasulye, bezelye, mantar ve yapraklı yeşil sebzeler de folik asit kaynaklarıdır ve ıspanakla aynı işi görürler.

Öfkeliyken Yenilecek Yemekler

Sinirli hissediyorsanız, kendinize bir yeşil çay hazırlayın. Yeşil çayın içindeki theanine sizi sakinleştirecektir, konsantre olmanıza ve odaklanmanıza da yardım edecektir. Yani sizi sakinleştirirken aynı zamanda bir iş üzerinde çalışmanızı da sağlayacaktır. Ek olarak yeşil çayda kafein çok çok azdır, bu nedenle kafeinden kaynaklı başka bir öfkelenmeyi tetiklemeyecektir.

Üzgünken Yenilecek Yemekler

Üzgün, hasta veya mutsuz mu hissediyorsunuz? Tam tahıllı yiyecekler yiyin. Ayrıca D vitamini eksikliği de mutsuzluğu artıran etkenlerdendir çünkü bu durumda vücut yeterince serotonin üretemez. Besin takviyeli kahvaltılık gevreklerden ve az yağlı sütlerden alın. Bu sayede vücuda yeterince D vitamini pompalamış olacaksınız ve hemen o anda daha iyi hissedebileceksiniz. Bunu yaparak üzüntünün neyden kaynaklandığıyla daha mutlu bir şekilde uğraşabilirsiniz.

Endişeliyken Yenilecek Yemekler

Endişe tarafından yenip bitiriliyorsanız biraz somon balığı almanın zaman gelmiştir. Omega-3’ün düzenli tüketildiğinde kaygıyı önlediği ve tedavi ettiği kanıtlanmıştır. Sinir ve asabilik için de yararlıdır. Omega-3 bitkisel olarak alınabileceği gibi, endişenizi gideren en iyi omega-3 kaynağı balıktır.

Kendinizi kötü hissettiğiniz bir dahaki sefer bu yiyecekleri aklınıza getirmenizde yarar var. Daha iyi hissedeceğinizi garanti ediyorum.

Ruh Halinize Göre Yiyecekler

Sizin de herhangi bir ruh haline iyi geldiğini bildiğiniz bir yiyecek varsa aklınızdan ne geçtiğini duymak isterim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler