Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Doğal Makyaj Temizleme Mendili Nasıl Yapılır?

Makyaj temizleme mendilleri farklı kimyasal maddeler içerdikleri için kadınların kullanırken tereddüt ettikleri ürünlerden biridir. Ancak bu ürünler çok pratik olduğu için de oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünleri kullanmanız konusunda sizi şüpheye düşüren sorunu çözmek çok kolaydır. Evde kendi makyaj temizleme mendilinizi yaparak içinde ne var, yararlı mı, zararlı mı diye düşünmekten kurtulup gün sonunda makyajınızı çok pratik bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Evde doğal makyaj temizleme mendili yapılışı

Evde Doğal Makyaj Temizleme Mendili Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Duyacağınız Malzemeler

  • Hint veya argan yağı
  • Sıcak su
  • Hindistan cevizi
  • Güvercin ağacı yağı ya da özü
  • Greyfurt yağı
  • Cam ve kapaklı bir kavanoz
  • Ped pamuk

Hazırlanışı :

İlk olarak cam kavanozun içine bir su bardağı sıcak suyu koyunuz. Bu suyun içine iki yemek kaşığı kadar Hint yağı veya argan yağı ilave ediniz ve iyice karıştırınız. İyice karıştırdığınızdan emin olduktan sonra karıştırmaya devam ederek suyun içine bir çay kaşığı güvercin ağacı yağı veya özü, 5 damla da greyfurt yağı ekleyiniz. Tüm malzemeleri kavanoza koyup karıştırdıktan sonra ped pamukları ıslanmalarını sağlayarak kavanozun içine yerleştiriniz. Ardından kavanozun kapağını kapatıp, kavanozu ters çevirip sallayarak karışımın pamuklara iyice temas etmesini sağlayınız. Sonra bu kavanozu soğuyana kadar bekletiniz, dilerseniz buzdolabına da koyabilirsiniz. Hazırladığınız makyaj temizleme mendillerini serin bir yerde saklayarak iki hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Not: Burada önerdiğimiz yağları dilerseniz kendi cilt tipinizin özelliklerine göre değiştirebilirsiniz. Örneğin; greyfurt yağı yerine çay ağacı yağı da kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler