Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bakırköy Psikolog, Bakırköy EMDR ve Panik Atak Terapisi

Bakırköy Psikolog, Bakırköy EMDR ve Panik atak terapisine neden ihtiyaç duyacağınıza kısaca değinecek olursak; gerek günlük hayatın getirdiği stres yükü nedeniyle, gerekse olumsuz yaşantıların yarattığı birikimli etkiler nedeniyle; öfke, kaygı, değersizlik, yalnızlık vb. zorlayıcı yoğun duygu ve düşüncelerin artmasıyla panik atak gibi çeşitli psikolojik sorunlar yaşanabilmektedir.

Bakırköy Psikolog Merkezi

Sağlıklı bir ruh haline sahip olmanın ön koşulu ihtiyaçların farkında olmak dile getirmekten geçer. Terapi ise, ihtiyaçları fark edip giderebilecek şekilde değişmektir. Yaşadığınız problemlerin çözümü için İstanbul Bakırköy’de bulunan Bakırköy Psikolog Merkezi Yaşantı Psikoloji, psikoterapi alanında eğitim almış uzman psikolog kadrosuyla hizmet vermektedir.

Bakırköy Psikolog, Bakırköy EMDR ve Panik Atak Terapisi

Bakırköy EMDR

Özellikle travmalar konusunda etkisi yapılan çalışmalarla kanıtlanmış olan kısa süreli psikoterapi tekniği olan EMDR, Bakırköy psikolog merkezi’nde Avrupa EMDR birliğinin onayladığı sertifikalı EMDR terapistleri tarafından uygulanmaktadır. Bakırköy Emdr uygulamasında yetkinliklerini kanıtlamış olan psikologlarımız Yaşantı Psikoloji merkezinde bulunmaktadır.

EMDR Terapisi Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

EMDR daha çok göz hareketleriyle duyarsızlaştırma olarak bilinse de büyük resmi görmek burada önemli bir parçadır. Terapinin tek amacı varolan kaygıya duyarsızlaşmak ve kaygıyı azaltmak değildir, EMDR’nin amacı danışanı geçmişten kurtarıp sağlıklı ve üretken şimdiye ulaştırmaktır.

Panik Atak Terapisi

Aniden başlayan ve hızla belirtilerin belirginleştiği kişiyi çaresiz hissettiren korku nöbetlerine panik atak denir. Merkezimiz uzman Psikolog kadrosu ve sertifikalı EMDR terapistleri ile panik atak terapisi ile sağlıklı bir yaşantıya kavuşturmak için sizin yanınızda.

Bakırköy Psikolog, Bakırköy EMDR ve Panik Atak Terapisi 1

Bakırköy’de Bulunma Nedenimiz

Bakırköy; Ataköy, Yeşilköy, Florya ve Bakırköy’ün kendi merkezini de kapsayan sınırlarıyla İstanbul’un en eski ilçelerindendir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2017 verileri ile açıkladığı rakamlara göre, Bakırköy’ün nüfusu 222 bin 370 olmuştur.

Bakırköy’de hızlı kentleşme süreci dolayısıyla hızlı nüfus artışları görülmektedir. Bu durum, altyapı ve kentleşme sorunları yaşanmasına sebep olmaktadır. Göç ve işsizlik gibi yaşam olayları insanların psikolojik sorunlar yaşamalarına zemin hazırlar.

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşanan ulaşım sorunları, kalabalık ve gürültü kirliliği gibi etkenler giderek arttığından günlük yaşamda huzursuzluk ve öfkeyi arttırabilir.

Olumsuz yaşantılarla birlikte günlük yaşamın zorlayıcı koşulları stresi giderek arttırır. Kentleşme nedeniyle, ihtiyaç duyulduğunda destek alınan geniş aile ve arkadaş çevreleri giderek uzaklaşmakta, ulaşım sorunları yaşanmaktadır.

Aynı zamanda şehir yaşantısında hızın önemi artmakta, sosyal destek için vakit yaratmak zorlaşmaktadır. Dolayısıyla, kentleşmeyle birlikte yalnızlaşma artarken, sosyal destek azalmaktadır. Günümüz insanının stres yükünün giderek arttığı, sosyal desteğin de azaldığı düşünüldüğünde, psikolog desteğine ihtiyaç da giderek artmaktadır.

Avrupa yakasındaki merkezi konumu nedeniyle Bakırköy bölgesinde psikolojik danışmanlık merkezlerine ulaşım daha kolay olduğundan insanlar da bu bölgeyi tercih etmektedir. Bakırköy’de merkezi konumda bulunan psikolojik danışmanlık merkezimizde alanlarında uzman psikologlar bulunmaktadır.

Travma, panik atak, sosyal kaygı, depresyon vb. birçok konuda destek alabileceğiniz uzman psikolog kadrosu mevcuttur.

Hızlı Randevu Hattı

Telefon: 0 212 806 74 43 (Saat:09:00 – 21:00 arası)
SMS & Whatsapp: 0 551 588 88 89

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler