Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer

Kulak ağrıları ve kulak enfeksiyonları için mutlak doğal bir yöntem. Kendiniz veya çocuklarınızın kulakları ağrıdığında bu yöntemi kullanabilirsiniz. Deneyip geçtiğini gördüğünüzde yakınlarınıza , arkadaşlarınıza da tavsiye edeceksiniz. Vücudumuzda yükselen ateş vücudun bakterileri öldürmek için savaştığını gösterir. Bazen bu ateşi düşürmeye çalışmak vücudun doğal savunma mekanizmasına müdahale ve  enfeksiyonu uzatmak olabilir. Bu zaman zarfında vücudu biraz rahatlatmak için vereceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz.

Doğal yöntemlerle kulak ağrısını geçirmek için size adım adım vereceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz diğer pratik bilgilere sitemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Kulak Ağrısı Nasıl Geçer ?

Yapacağımız bu yöntemin adı tuz çorabı. Belki de daha önce denediniz. Biliyorsunuz. Ben yeni gördüm ve hemen sizinle paylaşmak istedim. Alternatif tıp olarak bir yerlerde not edin. Belki bir gün lazım olur.

Tuz Çorabı Nasıl Yapılır ?

Deniz tuzunun bilinen yönü içinde bulunan mineraller sayesinde şifa kaynağıdır. Hazırlayacağımız tuz çorap temel olarak ısınır ve vücudun rahatlamasını sağlar. Temiz bir çift pamuklu beyaz çoraba ihtiyacınız olacak. Renkli çizgili çoraplar kullanmayın, naylon veya yanma ihtimali olan çorapları kullanmayın.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer

Çorabın içine 1,5 su bardağı deniz tuzu koyun. Kullandığımız sofra tuzları aynı etkiyi vermeyecektir. Deniz tuzu kullanmaya dikkat edelim.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer 4

Dikkatli bir şekilde tuzu çorabın içine dökelim.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer 5

Çorabın ağzını bağlayalım.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer 6

Çorabın takribi büyüklüğü elimizin büyüklüğü kadar olmalıdır.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer 3

Yaklaşık 4-6 dakika ocakta tavanın içinde ısınması için bekletelim. Altını üstünü çevirerek, yanlarını da aynı şekilde çevirerek güzelce iyi bir şekilde ısınmasını sağlayalım. Tenimize değdiğinde sıcaklığı yakma kıvamında olmamalıdır.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer 1

Resimdeki gibi ısınan çorabı kulak ve çene kemiği arasına yerleştirin. Bir süre burada bekletelim. Tuz çorabı soğuduğunda uzun süre aynı şekilde kullanabilirsiniz. Ağrılar geçtiğinde bizde çocuklarımızda süper mutlu oluruz.

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer 2

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler