Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden

Topuklu ayakkabılar iyi bir icat, ancak herkes için uygun değillerdir. Topuklu ayakkabılar, herhangi bir giysi parçası gibi, zevk ve kişisel tercih meselesidir. Giysiler ve ayakkabılar sosyal bir norm olmamalıdır, kişiliğinizi ve tarzınızı oluşturan küçük bir ayrıntıdır. Topuklu ayakkabı giymemek için 10 neden.

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden

Topuklu Ayakkabılar Rahat Değil

Birçok kadın, ayakkabıları yalnızca topuklu ayakkabı tercih ettiklerini ve herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermeden saatlerce giyebildiklerini söylüyor. Ancak Pediatri Koleji’nin araştırmalarına göre, çoğu kadın topuklarda bir saat sonra ağrı hisseder. Spektrumu çok geniş olan yanlış seçilmiş ayakkabılar nedeniyle basit rahatsızlığa bir dizi hastalık eklenir.

Topuklu Ayakkabılar Hareketlilik Eksikliğine Neden Olur

Uzun bacaklı bir modelin yüksek topuklu ayakkabılarla inanılmaz gösteriler yaparken, mutlu ve kaygısız görünen bir fotoğrafını her gördüğünüzde, bu çekimlerin ona hem fiziksel hem de zihinsel acıya mal olduğunu unutmayın.

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden 1

Topuklu Ayakkabılar Yanlış Desteğe Sebep Olur

Herhangi bir giysi ve ayakkabı gibi, ayakkabıların da kendi işlevleri vardır ve genellikle estetikten çok daha önemlidir. Yüksek topuklu ayakkabıların ayak bileğine ve ayak bileğine yeterli desteği sağlamaması, ayağa ek baskı oluşturması, yorgunluğa bağladığınız bir takım sorunlara neden olur.

Topuklu Ayakkabılar Seni Daha Uzun Yapmaz

Tabii ki, fiziksel olarak, topuklu ayakkabı giyerek kelimenin tam anlamıyla uzarsınız. Ancak görünüşünüzün çarpıcı biçimde değiştiği fikri yanıltıcıdır. Kalbiniz isterse görsel olarak öne çıkmanıza yardımcı olabilecek pek çok topuk dışı numara vardır.

Topuklar Duruşu İyileştirmez

Yüksek topuklu ayakkabıların duruşunuzu düzelttiğine dair yaygın efsane, basit fizik yasalarına aykırıdır. İlk kez yüksek topuklu ayakkabı giydiğinizde, duruşunuz sihirli bir şekilde hizalanmaz, ancak geçici bir denge kaybı nedeniyle. Yeni yüksekliğe alışır alışmaz her şey normale döner.

Erkekler Topuklu Giyip Giymediğinizi Umursamıyor

Kural olarak, erkekler topuklu giyip giymediğinizi umursamıyor ve bunun yalan olduğunu söyleyenler ya ikiyüzlü ya da kadın düşmanı, hatta hepsi birden. Hiçbir erkek, bir kadının bakış açısından böyle bir görünüm seksi olduğu için, tüm gün boyunca kendisine acı çektirecek, hareketlerini kısıtlayacak rahatsız edici ayakkabılar veya giysiler giymez.

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden 2

Topuklu Ayakkabılar Seni Profesyonel Yapmaz

Şık ve sofistike görünmek topuk yüksekliği değil zevk meselesidir. Ayrıca, düztabanlı ayakkabıların entelektüel yeteneklerinizi azaltmadığı gibi, değilseniz hiçbir topuklu ayakkabı sizi gerçek bir profesyonel yapmaz.

Topuklar Yavaşlar

4 santimetreden uzun herhangi bir topuk, yürüyüşünüzü önemli ölçüde değiştirecek, sizi daha küçük adımlarla yürümeye zorlayacak ve böylece sizi yavaşlatacaktır. Sizin gibi topuklu ayakkabı seçmiş kadınlarla yürüyorsanız bu sorun olmayabilir.

Pürüzlü Yüzeyler

Kadınların topukluları reddetmesinin bir başka nedeni de, bu tür ayakkabılarla yürümenin imkansız veya en azından dayanılmaz hale geldiği çeşitli yüzeylerin varlığıdır. Çim, çakıl, engebeli asfalt ve bazen merdivenler. Birçok kadının bu koşullarda dolaşabilmek için ekstra desteğe ihtiyacı vardır, bu da topuklu ayakkabı giyme sürecini genellikle komik ve acıklı hale getirir.

Diğer Ayakkabı Çeşitleri

Topuklu Ayakkabı Giymemek İçin 10 Neden 3

Şık ve uygun fiyatlı düz ayakkabıların bolluğu nedeniyle topuklu ayakkabılardan kurtulmak çok kolay bir iş gibi görünüyor. Tabii ki topuklu ayakkabılar inanılmaz popüler ve doğru modeli seçmek çok daha kolay ama moda dünyasında durum çok hızlı değişiyor ve günümüzde topuklulara harika bir alternatif olacak çeşitli modeller bulabilirsiniz. Dilerseniz beğendiğiniz fakat eskiyen ayakkabılarınızı yenilemek için örgü ile ayakkabı düzenleme yazımızı inceleyerek farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler