Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Demlikte Kalan Çayın Faydaları

Kahvaltı sofralarının ve davetlerin vazgeçilmezi olan çayın birçok faydası olduğunu her gün uzmanlardan duyuyoruz. Çay doğal bir içecek olduğundan cilde ve vücuda her konuda yararı bulunmaktadır. Çoğu kadın evde demlediği çayın kalanını çöpe atar. Bunun yerine cildiniz ve vücudunuz için demlikte kalan çayı kullanabilirsiniz. Özellikle cilt bakımında doğal yöntemleri tercih edenler için son derece yararlıdır. Tepeden tırnağa her türlü faydası olan çayın neler yaptığını bilmek için yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Demlikte Kalan Çayın Faydaları

Demlikte Kalan Çay Nasıl Değerlendirilir?

Demlikte kalan çayınızı saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Saçınızı duş esnasında iyice yıkadıktan sonra son su olarak demlikte kalan çayı uyguladığınızda saçlarınızın parladığını görebilirsiniz. Ayak kokusu olan kişilerde ayak kokusunu gidermek için her gün ılık bir şekilde leğene koyduğunuz çaya ayaklarınızı koyduğunuzda ayak kokusunun giderilmesini sağlar. Bu işlemi on gün boyunca yaparsanız ayak kokusundan eser kalmaz. Boğaz ağrısı olan kişiler, kalan çay ile gargara yaptıkların da ağrısı hafifleyecektir. Yağlı ciltlerin en büyük problemi olan parlamayı engellemek için demlikte kalan çayınızı tonik olarak uygulayabilirsiniz. Cildiniz de oluşan ufak yaraların daha kısa sürede iyileşmesini istiyorsanız yine çay yardımı ile kısa sürede bu yaralardan kurtulabilirsiniz.

Doğal bir tonik görevi gören demlenmiş çay, cildiniz için en ideal temizleyici görevi görmektedir. Balık yedikten sonra ellerde oluşan kokuyu gidermek içinde yine demli çayı uygulayabilirsiniz. Özellikle balık ve soğan kokusu rahatsız edici olduğundan çay ile bu kokulardan kurtulabilirsiniz. Ellerinizi yıkamanıza rağmen kokusu gitmeyen balık ve soğanın kokusunu çay ile giderebilirsiniz. Yemek yerken dilinizi ısırdıysanız demlikte kalan çay ile günde iki defa çalkaladığınızda dilinizde oluşan yaralardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ayrıca gözünüzde oluşan çapaklar için bir pamuk üzerine demlenmiş çay kompleksi yaptığınızda kısa sürede oluşan çapak ve arpacıktan kurtulursunuz.

Cilt ve sağlık için kullanılan demlenmiş çay buzdolabınız da oluşan kötü kokulardan kurtulmanızı da sağlamaktadır. Demlediğiniz çayı süzerek çay posasını bir buzdolabı poşetine koyup buzdolabına yerleştirdiğinizde kısa süre sonra oluşan kokulardan eser kalmadığını görebilirsiniz. Çayın kendine has kokusu istenmeyen kokuları bastıracaktır. Demlediğiniz çayı atmak yerine bu şekilde çayın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler