Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erken Uyumanın Faydaları

Ne yalan söyleyeyim eskiden sadece yaşlı insanların gece yarısından önce uyuması gerektiğini düşünürdüm, ta ki erken yatmanın faydalarını öğrenene kadar. Gece yarısından önce veya sonra alınan uykunun kalitesi farklı oluyor, eşit saatlerde uyusanız bile… Yaşamımızın üçte birini uyumakla geçiririz, yani doğru şekilde uyumamız hepimiz için daha iyi olur. Bu yazıda yatağa erken gitmenin avantajlarını öğreneceksiniz.

Enerjik Olursunuz

Erken Uyumanın Faydaları 1

Her zaman daha üretken olmaya çabalıyoruz ve ben bu enerji meselesini erken uyumanın en büyük avantajı olarak görüyorum. Çünkü çocukların hiç bitmeyen enerjisi erken ve doğru zamanlarda uyumaları. Uykudan uyandığınızda günlük işleriniz için kendinizi hazır hissetmeniz demek gün boyunca motive ve enerjik olmanız demektir. Yeterince uyuduğunuzda gününüz esnemek veya yorgun hissetmekle harcanmayacaktır. Yatağa gece yarısından önce gitmek iyidir. Hatta ne kadar erken o kadar iyi. 9-10, en geç 11…

Doğal Güzellik Kazanırsınız

Erken Uyumanın Faydaları 2

Güzellik uykusu denen şey aslında gerçekten de mevcut. Erken yatmanız cildiniz için çok yararlı olacaktır. Kozmetik mucizeler yaratabilir, ancak aynı anda hem daha sağlıklı hem de daha güzel bir cilde sahip olmak varken neden güzellik ürünlerine para veresiniz? Siz uyurken cildiniz kendini yeniler ve tazeler. Kendinizi bu uykudan mahrum bırakmak mı istiyorsunuz?

Etkili Zaman Yönetimi

Erken Uyumanın Faydaları 3

Belki de en başta da tahmin ettiğiniz üzere, daha erken yatarsanız daha erken kalkacaksınız. Ancak bu göründüğünden de önemli. Bazen günümüzün 24 saatten fazla olmasını isterken buluruz kendimizi. Bu durum zaman yönetiminizin kötü olmasından kaynaklanıyor. Daha üretken olmak istiyorsanız, sadece erken kalkın. Erken kalkan çok yol alır.

İyi Ruh Hali

Erken Uyumanın Faydaları 4

Ben örnek olarak kesinlikle bir sabah insanıyım. Kalktığım an kendimi mutlu hissederim. Kardeşim ise ben onu işe bırakırken genelde havasında değildir ve onunla konuşmamamı ister. Sebebi ne? Erken uyumuyor ve bu yüzden kalktığında yorgun ve huysuz oluyor. Keşke yatağa biraz daha erken gitse. Sabahlarımız, özellikle de onun sabahları kesinlikle daha zevkli ve çekilebilir olurdu.

Kilo Kontrolü

Erken Uyumanın Faydaları 5

İyi bir diyete sahip ve egzersiz yapan insanlar hala kilo veremiyorlarsa suçu rahatlıkla uykularının kalitesine atabilirler. Ayrıca gece geç saatlere kadar durduğumuzda, aç hissederiz ve bir şeyler atıştırmak isteriz. İstenmeyen bir kilo alımı kaçınılmaz olarak gerçekleşecektir ve ertesi gün de kendinizi bundan dolayı suçlu hissedebilirsiniz.

Erken Yaşlanmayı Önler

Erken Uyumanın Faydaları 6

Kötü bir gece uykusu cilt kırışıklığı ve gözaltı torbalarına sebep olur. Bu iki faktör genç gözüken bir yüze bile en az birkaç yıl ekler. Erken uyumak sadece sizi genç gösterip enerjik hissettirmeyecek, aynı zamanda ömrünüzü de uzatacaktır.

Hastalıkları Önler

Erken Uyumanın Faydaları 7

Erken uyumak obezite, yüksek kan basıncı, baş ağrıları, yorgunluk ve konsantrasyon eksikliğini önleyebilir. Karaciğerinizin de size teşekkür edeceğinden şüphem yok çünkü yatağa erken gitmeniz sayesinde fazla mesai yapmıyor olacak.

Erken Uyumanın Faydaları

Yeterince uyumadığını düşünenler veya kalktığında yorgun hissedenler genelde geç saatlerde uyuyan kişiler oluyor. Siz saat kaçta uyuyup sabah kalktığınızda nasıl hissediyorsunuz?

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler