Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde El ve Ayak Bakımı Tavsiyeleri

Evde el ve ayak bakımı, kişisel sağlık ve temizlik için önemli konuların başında yer almaktadır. Zira bakımsız el ve ayaklar çeşitli tehlikeleri de yanında getirebilmektedir. Bilinçsiz şekilde kesilmiş ayak tırnakları mikrop kapmanıza sebep olabileceği gibi dar ayakkabı içerisinde ki ayaklar zamanla nasır riskini de ortaya çıkarabilir. Bu tarz istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için dikkat edeceğiniz noktalar elbette vardır. Bunlar için sizlere sunacağımız tavsiyeler ise kişisel bakım ve sağlığınız için önem arz eder.

Evde El ve Ayak Bakımı Tavsiyeleri

Evde el ve ayak bakımı için yapacağınız işlemler basit ama etkili yöntemlerdir. Gece yatmadan önce ellerinizi bir kabın içerisine koyduğunuz zeytin yağına batırmanız ve pamuklu bir eldiven ile uyumanız, sabah kalktığınız da cildinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Yine bir kap içerisine koyacağınız bir parça susam yağı ve limon suyunu tırnaklarınıza sürmeniz halinde beslendiklerini ve güçlendiklerini göreceksiniz. Ayaklarınızda meydana gelen kurumalara karşı ise yapacağınız basit işlemler vardır. Ilık su içerisine ekleyeceğiniz nane ve susam yağını bir miktar pudra ile desteklerseniz kuru cildinizin yumuşadığı ve eski haline döndüğünü görebilirsiniz.

Tırnak bakımı da en az el ve ayak bakımı kadar önemlidir. Zira yanlış kesilen tırnaklar mikrop kapma riskini de beraberinde getirir. Tırnaklarınızı oval yerine düz şekilde kesmeniz sizin için önemli bir konu olacaktır. Ağrıyan veya şişen ayakların ılık suda dinlendirilmesi şişliği ve ağrıyı azaltacaktır. Bu hareket hem kan düzeninizi sağlayacak hem de istenmeyen sonuçları ortadan kaldıracaktır.

Hanımların en çok yakardıkları sonuçlardan bazıları el ve ayak tırnaklarına uyguladıkları karışımlar olmaktadır. Oje bunların başında yer alır. Oje temizlendikten sonra yumuşaklık ve parlaklık kazanması önemlidir. Bunun için tırnaklarınızı limonla ovabilir ve eksi parlaklığına kavuşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler