Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu

Bugün pratik bilgiler başlığında diş beyazlatmanın 6 doğal etkili yolundan bahsedeceğiz. İlk olarak düzenli bir şekilde 6 ayda bir dişçiye gitmenin öneminden bahsetmek istiyorum. Eğer çürüyen veya farklı bir sorunlar varsa dişlerimizde erken müdahale edilmiş oluyor. Daha öncelerde de diş bakımı ile paylaştığımız konular olmuştu. Mesela diş beyazlatma ve bakımı evde nasıl yapılır paylaşmıştık. Evde diş beyazlatma yöntemlerinden biri de muz kabuğu. Uygulamanın nasıl yapılacağına ise evde diş beyazlatma doğal yöntemlerinden ulaşabilirsiniz. Dişlerimizi çok sert fırçaladığımızda da zarar verir. Dişlerimizi sert mi yoksa doğru yöntemle fırçalayıp fırçalamadığımızı şu şekilde anlayabiliriz. Dişlerinizi çok sert fırçaladığınızı gösteren 4 işareti inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni bilgilere geçelim.

Diş Beyazlatma Doğal Çözümler

Göz alıcı bir gülümseme sahip olabileceğimiz en çekici özelliklerden biri. Ne üzücü ki sigara içmek, alkol ve fazla kafein tüketmek diş bakımı konusunda rahatsız edici derecede dişlerimize zarar verecek. İlk olarak düzenli olarak diş doktoruna gitmeliyiz. Hadi başlayalım diş beyazlatmanın 6 doğal etkili yolunu öğrenmeye.

1 – Karbonat

Karbonat doğal bir peeling gibi uygulanabilir. 1 yemek kaşağı karbonatı 1 tutam tuzla karıştıralım. Islak diş fırçasını karışıma batırıp dişlerimizi her zamanki gibi fırçalayalım.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu

2- Aloe Vera ve Gliserin

Evde doğal yöntemlerle diş macunu hazırlayacağız. 1 bardak su, 1/2 bardak kabartma tozu, 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 4 çay kaşığı bitkisel gliserin, 1 çay kaşığı limon esansiyel yağı. Bir karışım oluşturalım. Dişlerimizi bu karışımla fırçalayalım. Daha beyaz göründüklerini göreceksiniz.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu 2

3- Portakal kabuğu

Portakalı yedikten sonra kabuklarını atmıyoruz. Portakal kabuğunu dişlerimize sürtelim. Diş minesini temizleyecek ve beyazlatacak. Lekelerin oluşmasını önleyecek. Birkaç dakika ovalayalım ve sonra su ile durulayalım.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu 5

4- Susam taneleri

Bir avuç susam alabilir ve birkaç dakika çiğneyebilirsiniz. Daha sonra susamları tükürelim. Diş plağını temizlemenin kolay bir yolu. Kuru bir fırçayla dişlerinizde kalan susamları çıkarabilirsiniz.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu 1

5- Vitaminli diş maskeleri

C vitamini içeren meyve ve sebzeleri çiğnemek, dişlerimizde plak önleyici bir maske oluşturmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Domatesleri, çilekleri ve portakalları ezin. Karıştırın. Oluşan macunu dişlerinize sürün. 5-6 dakika bekleyip durulayalım. Bu macun ağızdaki bakterileri öldürmeye, nefesinizi tazelemeye yardımcı olacaktır.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu 3

6- Sirke

Lezzetli bir çözüm değil ama denemeye değer. % 100 doğal ve dişlere zarar vermiyor. 2 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı suyu karıştıralım. Karışımı dişlerimize sürelim. Birkaç dakika bekletelim. Sonra durulayalım. Bu işlemi daha iyi sonuç vermesi için birkaç kez tekrar edelim.

Diş Beyazlatmanın 6 Doğal Etkili Yolu 4

 

Kaynak : https://brightside.me/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler