Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lavabodan Koku Gelmesi Nasıl Giderilir?

Pırıl pırıl yaptığımız evlerimizde dağınıklığa ve kötü kokulara pek tahammülümüz yoktur. Her yer mis gibi tertemiz olmuşken birde bakmışsınız ki lavabodan kötü koku geliyor. Yaptığınız emek sanki bir anda boşa gitmiş gibi hissediyor insan. Hemde insanı lavabodan kötü koku gelmesi psikolojik olarak rahatsız ediyor. Lavabodan genellikle yağmurlu, rüzgarlı havalarda kötü kokular gelir. Evimizin içini saran lavabo ve giderlerden gelen pis kokuları gidermek çözümsüz değil.

Lavabodan Gelen Kötü Koku Nasıl Giderilir ?

Lavabodan Gelen Kötü Kokular İçin Ne Yapmalı  ?

  • Öncelikle gider esi denilen yani sifon borusu kontrol edilmeli. Ve temizlenmelidir. Burada zamanla yemek artıkları birikir ve koku oluşmasına neden olur. Sifon ucu takılan yerde boşluk kalmamalıdır. Conta takıldığından ve sağlamlığından, boşluk kalmadığından emin olunmalıdır.
  • Sifonu değiştirdiğimizde düz durmamalıdır. Boru kıvrılarak U görüntüsü verilmelidir. Burada biriken su sayesinde kötü kokuların gelmesi engellenmiş olacaktır.
  • Giderde uzun süre bekleyen sularda koku oluşmasına neden olabilir. Sık sık boruların yıkanması ve boru içinde bekleyen suyun tazelenmesi gerekir.
  • Eğer tüm bu işlemlere rağmen koku hala geliyorsa giderin tıkalı olma ihtimali vardır. Tıkanmış gider kesinlikle koku yapar. Bunun için bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.
  • Banyolar eskisi gibi yıkanmıyor. Genelde silinerek temizleniyor. Silindiği için de yer süzgeçlerinde su kalmıyor. Buradan gelen kokuları da gidermek için haftada iki kere yer süzgeçlerinin içine 1 bardak su dökebiliriz. Başka türlü bu kötü kokuları giderme şansımız bulunmamaktadır.
Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler