Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor?

Sigara, alkol ve diğer bağımlılıklar görünüşümüzü, sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Tabi dengeli beslenmeme, yeterince su içmeme de olumsuz etkiliyor. Birazdan alışkanlıklarımız görünüşümüzü nasıl etkiliyor resimlerle inceleyeceğiz. Hayatımızdaki her küçük detay bizi bir şekilde etkiliyor. Kendimize bakma şeklimiz görünüşümüzü de etkiliyor. Günlük alışkanlıklarımızın bizi nasıl etkilediğini inceleyelim istedik. Sağlıklı yaşam için alışkanlıklarımıza dikkat etmeliyiz. Sağlıklı öğünler en iyileriyle beslenme, düzenli spor – egzersiz, her akşam bir kase yoğurt tabi ev yapımı doğal olanından, dikkat etmemiz gereken konular arasında. Zararlı alışkanlıkların görünüşümüz üzerinde nasıl etkileri var hemen incelemeye geçelim.

Zararlı Alışkanlıklar İnsan Hayatını Nasıl Etkiler?

1 – Sigara İçmek

Toplumun genelinin içtiği oysa çok zararlı olan bir alışkanlık. Aşağıdaki resimde ikiz kardeşlerin yer aldığı fotoğraflar var. Biri hiç sigara içmemiş. Diğeri ise 16 yaşından beri içiyor. Sigara içmek vücutta bulunan her organı olumsuz yönde etkiliyor. Cildimiz vücudumuzun tümünü kapladığından cilt renginin bozulmasına, çeşitli cilt hastalıklarına neden oluyor.

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 4

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 5

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 6

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 7

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 8

2- Makyajı Temizlememek, Makyajla Yatmak

Tüm vücudumuzda olduğu gibi yüzümüzü de derinlemesine temizlemek gerekir. Cilt yenilenmesi gece gerçekleşir. Akne, iltihaplanma, tahriş, alerjik döküntüler veya ciltteki diğer kusurlar makyajdan, gündüz kirlerinden cilt gözeneklerinin tıkanmasından dolayı oluşur. Bu yüzden ölü parçalardan kurtulmak için makyaj temizlenmeli, peeling yapılmalı.

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 3

3- Alkol Kullanmak

Sağda alkol kullanmayı bırakalı 7. ayı olmuş bir kişi görüyoruz. Eminim çok mutlu ve sağlıklıdır. Çünkü daha düzenli uyku uyuyor daha düzenli besleniyor ve beyninde, diğer organlarında hasar oluşmuyor.

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 2

4- Saçları Çok Sık Yıkamak

Dermatologlar oy birliğiyle saçları çok sık yıkamanın zarar vereceğini bu yüzden sık yıkamayı önermediklerini biliyoruz. Saç elyaf yapılıdır. Normal elyaflar, yünler nasıl sık yıkandığında zarar görüyorsa aynı kural saç içinde geçerli oluyor. Zarar görüyor yıpranmalar başlıyor.

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor? 1

5- Yeterince Su İçmemek

Yetişkinlerin günde 2 litre su içmeleri oldukça önemlidir. Düzenli olarak yeterli su içtiğimizde yaklaşık 1 ay içerisinde eşit cilt tonuna sahip olabiliriz. Daha az sivilce daha az kuruluk nedeliyle de daha az kırışıklık olacaktır. Su toksinleri vücuttan atar. Daha sağlıklı hissettiğinizi göreceksiniz.

Alışkanlıklarımız Görünüşümüzü Nasıl Etkiliyor?

 

 

https://edition.cnn.com/2013/10/31/health/smoking-aging-identical-twins/index.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler