Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur?

Narın vücudumuz için koruyuculuğu ispatlanmıştır. Gribe karşı koruma hükmündedir. Antioksidan bakımından zengindirler. Bu yüzden ağrı ve ihtihaplanmaya neden olacak davetsiz misafirlerle savaşabilirler. Bilim adamlarının narın faydalarından bahsettiği 6 faydasından bahsedelim. Sağlık için narı gerektiği kadar tüketmeliyiz. Daha öncede birçok bilgiye meyvelerin faydalarından, sebzelerin faydalarından bahsetmiştik. Çınar yaprağının faydalarını saymıştık. Mide bulantısına iyi gelecek çözümlerden bahsetmiştik. Örgü ile mide bulantısı nasıl geçer doğal yollarla yapabileceğimiz yöntemlerden bahsetmiştik. Bugünse nar yemekten bahsedeceğiz. Her gün 1 nar yersek ne olur öğrenelim.

Her Gün Nar Yemek

Hemen her gün 1 nar yersek ne olur ondan bahsedelim. Soyması biraz zahmetli. Eğer tekniğini öğrendiyseniz nar soymakta çok keyifli ve kolay. Ben daha önce yayınladığımız videolardan öğrendim ve kolayca soyup tüketiyoruz. Hadi narları soyduysak şimdi faydalarını öğrenelim.

1- Virüslere ve Mevsimsel Gribe Karşı Korur

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur? 5

Narın kabukları, suyu, çekirdekleri vücudumuzu patajonlere karşı koruyabilirler. Özellikle nar suyu ağızda dağılarak enfekte yiyeceklerden virüse karşı koruyabilir. Harika bir C vitamini kaynağıdır. Yaygın gribe karşı koruduğu görülmüştür.

2- Yüksek Tansiyonu Düşürür

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur? 4

Narın antioksidan özelliği hipertansiyonu ve yüksek tansiyonu başarılı bir şekilde düşürdüğü bulunmuştur. Bu dertlerden mustarip olanların araştırmalara göre günde 240 ml tüketmeleri gerektiği söylenmektedir. Narın tansiyonu düşürmesinin kaynağı potasyumdur. 100 gram nar kemiklerimizi ve kalbimizi korur. İçinde potasyum içerir.

3- Sindirim Sorunlarını İyileştirir

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur? 1

Crohn hastalığı ile başı dertte olanlar iştah kaybına, kilo verme sorunları ile baş başadır. Mide problemleri ile karşılaşırlar. Midede ciddi rahatsız edecek bakteri birikmesinden oluşuyor. Narın bu hastalık için faydalı olduğu araştırmalarda gösteriyor. Narın özü acılara neden olan bakterilere saldırgan ve savunucu olarak görev yapıyor.

4- Alzhemiere Karşı Hafızayı Güçlendiriyor

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur?

Alzhemier hastalığını tedavi ettiği söylenmiyor ama genç yaşlardan itibaren nar tüketmenin çok faydalı olacağı söyleniyor.

5- Diyabet Etkilerini Dengeliyor

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur? 2

Yüksek şeker seviyeleri her gün nar tüketerek dengelenebilir. Ayrıca kötü kolesterolü de düşürdüğü biliniyor. Ancak şeker hastalarının günlük nar tüketimlerinde dikkatli olmaları gerekir.

6- Kemik Sağlığını Korur

Her Gün 1 Nar Yersek Ne Olur? 3

2011 yılında yapılan bir araştırmada nar çekirdeğinin eklem hassasiyetini hafifletebileceği bulundu. Aynı zamanda kemikleri güçlendirmek, işlevini artırmak için herkes tarafından tüketilebilir. Günlük 200 ml nar suyu içildiğinde 6 hafta sonunda fiziksel fonksiyonlar artacaktır.

Kaynak : https://brightside.me/inspiration-health/what-can-happen-to-your-body-if-you-eat-1-pomegranate-everyday-800543/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler