Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif

Eskilerin kullandığı tariflerden bahsedeceğiz bugün. Selülitten kurtulmak için 7 anneanne tarifi kullanacağız. Güzel pürüzsüz bir cilt için bu tarifleri deneyebilirsiniz. Selülitten kurtulmak için 4 anneanne tarifi paylaşmıştık. Yine incelemeniz gereken konular arasında. Bazen sağlık konularına bazen cilt bakım konularına bazen hobi dünyasından örgü modellerinde, iğne oyalarına, dantel örneklerine değiniyoruz. Bugün selülit evde nasıl geçer ona değineceğiz. İşte tüm detaylarıyla selülit için işe yarayan 7 tarif nedir öğrenelim.

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif 6

Selülit Evde Nasıl Giderilir?

1- Limon

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif 1

Birkaç limon kabuğu ve zeytinyağı kullanacağımız malzemeler. Bir kavanozun içine limon kabuklarını koyalım. Üzerini zeytinyağı ile dolduralım. 1 hafta mayalanması için bekleyelim. Sonra süzüp kullanmaya hazır hale getirebiliriz. Limon ışığa duyarlı olduğu için gece kullanmak uygun olacaktır. Karışımı cilde uygulayalım. Sonra birkaç dakika bekletelim. Ardından dolaşımı hızlandırmak için soğuk suyla durulayalım. Limon mükemmel bir yağ yakıcıdır.

2- Avokado

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif 5

4 adet avokado çekirdeği ve tatlı badem yağı kullanacağız. Rendelenmiş avokado çekirdeklerini temiz bir kavanoza koyalım. Ardından kavanozu tatlı badem yağıyla dolduralım. 3 gün mayalanması için bekleyelim. Bu karışımı bol miktarca cildimize uygulayalım. Hafifçe masaj yaparak yedirelim. Birkaç dakika sonra soğuk suyla durulayalım. Kavanozu açtıktan sonra buzdolabında saklayalım.

3- Isırgan Otu

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif 4

100 gram taze ısırgan yaprağı, sıcak su, malzemelerimiz bu kadar. Isırgan toksinlerden kurtulmamızı sağlayacak. 1 litre sıcak suya 100 gr ısırgan ekleyelim. Günde 3 bardak içebiliriz.

4- Limon Suyu

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif

Limon ve su selülitlerden kurtulmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Ayrıca limon metabolizmayı uyarır. Bir şişe taze su içine bütün bir organik limon suyunu sıkalım. Ardından şişenin içine limon dilimlerini atalım. Biraz bekleyerek demlenmesine izin verelim.

5- Elma Sirkesi

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif 7

Elma sirkesi ve seçtiğimiz bir yağı kullanacağız. 3 yemek kaşığı sirkeyle 1 yemek kaşığı dilediğiniz yağı karıştırın. Karışımı cilde masaj yaparak uygulayalım. Ayrıca her sabah 2 yemek kaşağıya 1 bardak su içebiliriz.

Selülit İçin İşe Yarayan 7 Tarif 3

Tabi sadece selütlerden kurtulmak için spor yapmalı ve düzenli, sağlıklı beslenmeliyiz.

Kaynak : https://www.cellublue.com/blog/fr/7-remedes-de-grand-mere-anti-cellulite/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler