Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dudak Bakımı Özel Dudak Maskeleri

Hayalini kurduğunuz dolgun dudak ve kusursuz görünen dudaklara sahip olmak için paylaşacağımız özel dudak maskeleri sizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Dudak dolgunlaştıran özel maske tarifleri şimdi farklı püf noktaları ile sizlerle.

Dudak Dolgunlaştıran Mucizevi Karışım

 • 1 yemek kaşığı bal
 • 2 damla zeytinyağı

Dudak dolgunlaştıran mucizevi karışım için 1 yemek kaşığı bal ile 2 damla zeytinyağını harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı dudak bölgesine sürelim ve yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekleyelim. Kusursuz dudaklara sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olacak nitelikte ki bu özel karışıma bayılacaksınız.

Dudak Bakımı Özel Dudak Maskeleri

Dudakları Dolgun Gösteren Özel Karışım:

 • 1 adet salatalık
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Dudakları dolgunlaştıran özel karışım için 1 adet salatalığı püre haline getirelim. Salatalık püresinin içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edelim. Maskemizi çatal yardımı ile iyice karışturalım. Elde ettiğimiz karışımı dudaklarımıza ince bir tabaka halinde iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Kusursuz görünen dudaklara sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olacak bu özel karışımı haftada 2 defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz.

Kusursuz Görünen Dudaklar İçin Domates Maskesi:

 • 1 adet domates
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Maske yapımı için öncelikle 1 adet domatesi püre haline getirelim. Domates püresinin içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edelim. Hazırladığımız karışımı dudak bölgesine ince bir tabaka halinde sürerek 20 dakika boyunca bekleyelim. Daha sonra dudaklarımızı ılık su yardımı ile durulayalım.

Dudak Bakımı Özel Dudak Maskeleri 1

Çatlak Dudaklar İçin Mucizevi Karışım

 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı vanilya
 • 1 yemek kaşığı hindistan ceviz yağı

Çatlak dudaklar için uygulamaya alacağınız özel maske tarifi sayesinde kusursuz görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Maske yapımı için ilk adımda 1 yemek kaşığı vanilya ile 1 yemek kaşığı balı harmanlayalım. Hazırladığımız karışımın içerisine 1 yemek kaşığı hindiastn ceviz yağım ilave edelim. Maskemizi dudak ve dudak çevresine masaj yaparak yedirelim ve 5-10 dakika boyunca bekleyelim. Daha sonra dudaklarımızı ılık su ile durulayalım.

Hassas Dudaklar İçin Mucizevi Bakım

 • 10 gram yulaf
 • 1 adet yumurta sarısı

Hassas dudaklara özel olarak hazırlayacağınız bu maske tarifini haftada 2 defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz. Maske yapımı için 10 gram yulaf ile 1 adet çırpılmış yumurta sarısını harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı dudak bölgesine masaj yaparak iyice yedirelim. Çatlak probleminin geri plana alınmasına yardımcı olacak olan bu mucizevi bakım aynı zaman da dudakların beslenerek onarılmasına yardımcı olacaktır. Maske kullanımı sonrasında dudaklarınıza nemlendirici sürebilirsiniz. Eğer sizler de sağlıklı dudaklara sahip olmak isteyenlerdenseniz sizlere önermiş olduğumuz özel mucizevi bakım tariflerinden yararlanabilirsiniz. Düşlerinizde ki dudaklara merhaba demenin tam zamanı.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler