Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Patates Yetiştirme, 1 Metre Karede 40 Kilogram!

Bugün saksılarda, araba tekerlerinde, çuvalların içinde, damacanalarda, boya kutularında patates yetiştireceğiz. Patates yetiştirme, 1 metre karede 40 kilogram elde edeceğiz. Nasıl yapıldığını resimlerle anlatacağız. Bu yaz denemeye başlayacağız. Kendi organik patateslerimizi yetiştireceğiz. Evde filizlenen patatesleri toprağa ekerek yeni mahsuller elde edebilirsiniz. Kabuklarını dikebilirsiniz. Patates kesilerek ekilirmi diye soruyorsanız birazdan videoda cevabını alacağız. Şimdi saksıda daha önce yetiştirdiğimiz sebzelerden, meyvelerden bahsedelim. Sevdiğimiz yeşillikleri saksılarda, bardaklarda yetiştirebiliriz. Kupa fincan bardakta yetişebilen bitkiler içeriğimizi inceleyebilir sizde evde kendi bahçenizi yapabilirsiniz. Saksıda avokado, muz gibi meyveleri de yetiştirebiliriz. Bu aralar bende avokado yetiştirmeyi deniyorum. Kaç zaman oldu hatırlamıyorum. Daha yeni yaprak verecek. Eğer muz ağacı yetiştirmek isterseniz saksıda muz ağacı nasıl yetiştirilir inceleyebilirsiniz. Saksıda domates, biber, patlıcan, salatalık gibi sebzeleri de yetiştirebilirsiniz. Saksıda yetişen en iyi 8 sebze hakkında bilgiler hazırlamıştık. İnceleyerek evde bamya dahil birçok sebzeyi yetiştirebilirsiniz.

Patates Yetiştirme, 1 Metre Karede 40 Kilogram! 14

Saksıda Patates Nasıl Yetiştirilir?

Dar alanlarda çok sebze yetiştireceğiz bugün. Patates yetiştiriyoruz. Patates yetiştirme, 1 metre karede 40 kilogram elde edeceğiz. Dikey kutuları saksı haline getirip birçok sebzeyi yetiştirebiliriz. İlk olarak en alt katmana patatesleri yerleştiririz, üzerine toprak atarız. Sonra 2. katmana patates yetiştiririz. Yine üzerine toprak atarız. Böylece dar alanlarda patates yetiştirebiliriz.

Patates Yetiştirme, 1 Metre Karede 40 Kilogram! 17

Patates Yetiştirme, 1 Metre Karede 40 Kilogram! 18

Patates Yetiştirme, 1 Metre Karede 40 Kilogram! 16

Saksı yapımında ahşap paletleri kullanabilirsiniz. Patates yetiştirme torbası, boya kutuları, varilller kullanabiliriz. Patates torbasını çuvallardan yapabiliriz. Patates verimli sebzelerden. 1 tane dikiyoruz bir sürü elde ediyoruz. 1 patatesten yaklaşık 10 patates elde edebiliriz. Soğuk iklimlerde patatesleri nisan ayında ekebiliriz. Ilıman kış iklimlerinde ise sonbahar mahsulü olarak eylül ayında sonbahar mahsulü olarak nisan ayında ekebiliriz. Patatesleri diktiğimiz zaman maalesef böcekler oluşabiliyor. Patates böceğine doğal çözümlerle onlardan kurtulabilirsiniz.

Patates Yetiştirme, 1 Metre Karede 40 Kilogram! 2

Birçok saksı çeşidinde patates yetiştirebiliriz. Şimdi onları inceleyelim.

 

Kaynak : https://tipnut.com/grow-potatoes/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler